Перейти до основного змісту

Підстав для коливань курсу немає — Устенко

. УНІАН

Радник Президента України Олег Устенко не бачить жодних ризиків для значних курсових коливань, хіба в межах декількох відсотків.

Про це він заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Що стосується курсу, то на нього будуть впливати декілька факторів. Перший — це попит на валюту, наразі він досить незначний. Постачання валюти в нашу країну впало, але воно відбувається від наших експортерів. Якщо мова йде про додаткові кошти, які Україна зможе отримувати від країн Великої сімки, від МВФ та міжнародних партнерів, то це означатиме, що валюта заходить в країну і золотовалютні резерви будуть поповнюватись", — сказав Устенко.

Він зазначив, що наразі золотовалютні резерви України знаходяться на довоєнному рівні, на рівні близько 29 млрд доларів.

"Я не бачу жодних ризиків, щоб ми говорили про значні курсові коливання. Вони можуть бути, але в межах декількох відсотків", — додав радник Президента України.

Читайте також: "Відновлення України буде коштувати сотні мільярдів доларів" — інтерв’ю з міністром фінансів

Національний банк у день оголошення війни Росією 24 лютого 2022 року зафіксував курс гривні на рівні 29,25 гривні за долар та обмежив зняття готівки на рівні 100 тисяч гривень на день.

Що відомо

  • Через збройну агресію Росії проти України видатки українського бюджету скоротились на 180 мільярдів гривень.
  • У березні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 13,7% у порівнянні з 10,7% у лютому.
  • На наступному тижні (з 18 квітня) українська делегація відвідає Вашингтон, де зустрінеться з представниками Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Сторони обговорюватимуть підтримку України на тлі війни з Росією.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 53. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції