Міністерство оборони Росії підтвердило, що ракетний крейсер "Москва", на якому 13 квітня спалахнула пожежа, затонув у Чорному морі під час буксування. Про це повідомляє "Интерфакс".
"Через пошкодження корпусу, отримані під час пожежі від детонації боєзапасу, корабель втратив стійкість. У умовах штормового хвилювання моря корабель затонув", — йдеться в повідомленні Міноборони РФ.
Що стосується екіпажу, то його, кажуть росіяни, евакуювали на інші кораблі Чорноморського флоту РФ, які були поруч. За різними даними, екіпаж "Москви" налічував від 416 до 510 людей.
Читайте також: Спалити "Москву". Що відомо про пошкодження ракетного крейсера РФ у Чорному морі
Що відомо
- Увечері 13 квітня голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марчено заявив, що українські військові поцілили у російський крейсер "Москва", що погрожував захисникам Зміїного. Речниця Морської охорони Наталя Гуменюк підтвердила Суспільному, що саме крейсер "Москва" погрожував військовим на Зміїному та отримав відповідь: "Русскій воєнний корабль, іді... !".
- Офіцер Оперативного командування "Південь" Владислав Назаров повідомив, що після влучання українських ракет на флагмані Чорноморського флоту Росії – крейсері "Москва" сталася пожежа, після чого він почав тонути.
- За даними французького порталу новин військово-морської оборони Navalnews, на російському крейсері "Москва" можуть розміщувати до 16 надзвукових протикорабельних ракет типу P-1000 Vulkan.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Головуюча в G7 Німеччина припускає виключенні Індії із саміту через позицію щодо війни в Україні
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!