Для забезпечення соціальних виплат і заробітних плат Україні щомісяця потрібна фінансова допомога в розмірі семи мільярдів доларів, заявив президент Володимир Зеленський президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на поінформованих співрозмовників.
Розмова між Зеленським і фон дер Ляєн відбулася 8 квітня під час візиту останньої до Києва та Бучі. За словами джерел Bloomberg, тоді ж президент України та президентка Єврокомісії обговорили шляхи спрощення експорту українських зернових до ЄС.
Нагадаємо, що того ж 8 квітня Урсула фон дер Ляєн передала Зеленському опитувальник, необхідний для надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.
До вторгнення Росії в Україну Європейський Союз погодив виділення Україні 1,2 мільярда євро фінансової допомоги. Уже після початку воєнних дій у ЄС ухвалили рішення виділити мільярд євро на надання Україні зброї.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 14 квітня — 50-й день від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. За даними Генерального штабу ЗСУ, війська РФ перебувають в готовності до наступальних дій на Донбасі, продовжують спроби захопити окремі квартали Маріуполя, обстрілюють Харків, Херсон, Луганщину.
- Росія вдається до прямих погроз: у Міноборони країни-агресорки напряму заговорили про завдання ракетних ударів по Києву, а напередодні президент РФ заявив, що перемовини з Україною "зайшли в глухий кут".
- Натомість українські війська відкинули противника на 40-50 км від Кривого Рогу, відбили майже десяток атак військ РФ та захоплюють ворожу техніку. Втрати російської армії зросли до 19800 особового складу.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
ЄС закрив лазівку, через яку Росія могла купувати зброю
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!