В РФ хочуть узаконити усиновлення примусово вивезених з України дітей — Лазебна

Діти в укриттях. Фото: УНІАН

За інформацією Мінсоцполітики України, Мінпросвіти РФ готує проєкти нормативних актів, які дозволять передавати дітей-громадян України, примусово вивезених з тимчасово окупованих територій, до сімей російських громадян. У тому числі шляхом їхнього усиновлення. Про це інформує пресслужба Мінсоцполітики.

“Це цинізм за будь-якими межами. Через війну Російської Федерації проти України загинула 191 дитина, 350 дітей отримали поранення, і це ми не маємо повних даних з Маріуполя та інших міст, у яких зараз відбуваються активні бойові дії”, — сказала міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.

Тож Мінсоцполітики разом з членами Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану та віцепрем’єр-міністром – міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук підготували звернення про неприпустимість передання дітей – громадян України, примусово вивезених до РФ, в сім’ї російських громадян.

Найближчим часом ці звернення будуть спрямовані до Комітету ООН з прав людини, членів Комітету ООН з прав дитини, Міжнародного суду ООН в Гаазі, Верховного комісара ООН у справах біженців, до урядів країн-партнерів України.

Що відомо

  • Понад 400 жінок і дітей перебувають у таборі для примусово депортованих маріупольців в РФ.
  • Військові РФ продовжують насильно вивозити тисячі мешканців Маріуполя до Росії. Містом їздить машина, з якої в гучномовець російські військові кричать, що Україна вже не приймає маріупольців, тож треба виїжджати в Росію.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн

Міноборони не виключає використання фосфорних боєприпасів у Маріуполі

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!