Індекс життєстійкості українців становить 3,9 з 5 — опитування

Опитування
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

На другому місяці війни Росії проти України українці демонструють високий рівень життєстійкості: 3,9 з 5. Індекс життєстійкості складається із психологічної стійкості (4.0) та підтримки фізичного здоров’я (3.8).

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

Більшість українців мають середній рівень життєстійкості — 59%, високу стійкість все ще мають 39%. Низький рівень життєстійкості мають лише 2% опитаних: переважно це мешканці сходу, пенсіонери та ті, хто втратили роботу.

Зазначається, що психологічна життєстійкість пов’язана з інтересом до життя, відчуттям себе корисним, здатністю приймати рішення, наявністю планів на майбутнє та відсутністю жалю за минулим.

"Українці в цьому є достатньо сильними:  цікавляться тим, що відбувається навколо (92%), та мають плани на майбутнє (82%). Однак втоми не відчувають лише третина, мають повноцінний сон лише 40%, слідкують за своїм здоров’ям половина. Водночас нормально харчуються більшість (83%)", — сказано у звіті Соціологічної групи "Рейтинг".

Опитування було проведено 6 квітня 2022 року серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.

Що відомо

  • З початком війни 20% дорослого населення України змушені були змінити місце проживання. Водночас третина з тих, хто покинув домівку, планують повертатись вже найближчим часом.
  • 93% українців вірять у перемогу над Росією.
  • 79% українців планують повернутися додому після війни.
  • 74% українців вважають, що УПЦ МП має розірвати зв’язки із РПЦ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День 48. Текстовий онлайн

Міноборони не виключає використання фосфорних боєприпасів у Маріуполі

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!