Тамара Боташова прибула на вокзал в Краматорськ із села Зарево Ізюмського району для подальшої евакуації, але, як і сотні інших людей, потрапила під обстріл російських військ.
Про свої спогади про той день вона розповіла Суспільному.
За її словами, біля вокзалу була велика черга людей, які чекали потяги на Ужгород, Львів, Одесу, Полтаву. Спочатку всередину заводили дітей до 15 років з мамами для посадки на потяг до Ужгорода.
"Вони вже почали туди (всередину вокзалу – ред.) заходити. Моя черга вже підійшла. Я була вже посередині, ближче до дверей, а позаду мене була дуже велика черга, три-чотири машини, я вже не пам’ятаю. І ми всі почули хлопок. Підняла голову вгору — летить ракета…Потім ми всі побігли. Почався галас, паніка. Я побігла так само. Я бачу, що всі падають, закривають вуха. Так само і я впала, закрила вуха, відкрила рота", — пригадує жінка.
Вона розповіла, що під час ракетного удару на людей почало сипатися скло, всі намагалися сховатися. Також Тамара Боташова побачила кілька палаючих автомобілів та поранених людей.
"Чоловік, який стояв у черзі десь там далі за мною, він ще дихав. Але я побачила, що він вмер на моїх очах. Я так розумію, він намагався ще повзти, бо кров’яний слід був від машин. І подалі, там ще одна людина мертва лежала. Це було ліворуч. А праворуч, там, де поїзди, я вже не пішла дивитися…Перед вокзалом валялися яблука, сумки, була кров і в вокзалі так само — яблука, кров. Жінка одна ходила з рукою, одній дівчині вирвало шматок руки. Поранені були", — каже очевидиця.
Після вибуху усім наказали ховатися у бомбосховище, оскільки боялись повторного обстрілу. Згодом на вокзал прибули "швидкі", ДСНС, військові лікарі, які на ношах виносили поранених. За словами жінки, на вокзалі було багато дітей, людей з тваринами.
"З вулиці йшов чоловік з котиком, у нього одна сторона голови була вся в крові. І жінка якась теж звідти йшла і несла дитину на руках. Ми потім усі вийшли з вокзалу і почали хто куди розбиратися, бо сказали, що не можна збиратися", — пригадує Тамара Боташова.
Після того, як жінка вийшла з вокзалу, на площі вона побачила рештки снаряду, який димівся. На ньому був напис "За детей Донбасса".
"Звичайно, це жах", — каже очевидиця.
Після обстрілу люди намагалися на автомобілях добиратися до Дніпра, але ніхто не зупинявся, бо авто були"забиті". Однак один з військових зголосився відвезти п’ятьох людей до Дніпра, серед яких була Тамара Боташова.
"Я сама з Ізюмського району, село Зарево. До останнього думала не евакуюватися. Мені діти сказали, щоб я виїхала. Потім у нас зник зв’язок. Я знайомій подзвонила, її діти виїжджали. І я попросилася до них", — сказала жінка.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- 8 квітня РФ вдарила авіацією по залізничній станції у Краматорську, де тисячі людей чекали на евакуаційні потяги. Останні тижні Краматорськ був найбільшим хабом для евакуації людей з Донецької та Луганської області.
- За даними Донецької ОВА, внаслідок обстрілу вокзалу в Краматорську загинули щонайменше 52 людини, серед яких 5 дітей.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 45. Текстовий онлайн
Банки під час війни. Чи можна взяти кредит, поміняти валюту та зняти готівку
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!