Оголосили фіналістів Міжнародної Букерівської премії 2022

Оголошено шість романів, що увійшли до короткого списку престижної Букерівської літературної премії. Всі твори перекладені з різних мов і походять з різних країн, у списку представлено три континенти. Про це повідомляється на сайті премії.

До короткого списку 2022 року увійшли попередні переможці Ольга Токарчук та Дженніфер Крофт, а також автори, вперше перекладені англійською мовою. Шорт-лист охоплює шість мов: корейську, норвезьку, японську, іспанську, хінді та польську.

"Heaven" Mieko Kawakami, переклад Samuel Bett, David Boyd, видавництва Picador, Pan Macmillan;

"Elena Knows" Claudia Piñeiro, переклад Frances Riddle, видавництво Charco Press;

"A New Name: Septology VI-VII" Jon Fosse, переклад Damion Searls, видавництво Fitzcarraldo Editions;

"The Books of Jacob" Olga Tokarczuk, переклад Jennifer Croft, видавництво Fitzcarraldo Editions;

"Tomb of Sand" Geetanjali Shree, переклад Daisy Rockwell, видавництво Tilted Axis Press;

"Cursed Bunny" Bora Chung, переклад Anton Hur, видавництво Honford Star;

"Дико оригінальні літературні твори, які захоплять читачів, книги, що увійшли до короткого списку цього року, досліджують травму як на індивідуальному, так і на суспільному рівні", – зазначають організатори премії.

Переможців Букерівської премії буде названо 26 травня 2022 року. Грошова винагорода складає £50’000 (майже 2 млн грн), які поділять порівну між автором та перекладачем.

Букерівська премія була заснована у 1968 році. Вперше її вручення відбулося в 1969-му. До 2013 року ця нагорода присуджувалася авторові, що проживає в одній з країн Співдружності, Ірландії чи Зімбабве. Однак потім журі дозволило претендувати на неї письменникам з інших країн за твір, написаний англійською мовою та опублікований в Сполученому Королівстві.

У 2019 році цю премію отримала Ольга Токарчук за роман "Бігуни" (перекладачка Дженніфер Крофт).

У 2020 році лауреатом Букерівської премії став шотландсько-американський письменник Дуглас Стюарт з романом "Шуґі Бейн".

У 2021 році Букерівську премію отримав автор роману "Вночі вся кров чорна" Девід Діоп.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!