Замість електровелосипедів – повербанки: тернопільську майстерню перепрофілювали

Суспільне Тернопіль

До війни у майстерні в Тернополі робили електровелосипеди, а зараз збирають повербанки для армії. Про це розповів Суспільному директор підприємства Павло Рудикевич.

За його словами, акумулятори енергії бійцям віддають безкоштовно. Завдяки такому портативному зарядному пристрою підрозділ з двадцяти військових може автономно, у похідних умовах, заряджати все необхідне протягом семи днів.

Під час виготовлення повербанків. Суспільне Тернопіль

Електрик Ігор Гуральний розповідає, що їхні зовнішні акумулятори можуть заряджати чимало пристроїв.

"Тут в нас є прикурювач автомобільний. Тобто, від нього можна заряджати рації, ноутбуки, квадрокоптери – все, що має можливість зарядки від прикурювача. Далі в нас йде запобіжник на прикурювач і кнопка, яка включає три модулі USB. Один тут модуль USB – це тайп-сі, до речі, з можливістю заряджати швидко, і два звичайних стандартних".

Електрик Ігор Гуральний. Суспільне Тернопіль

Директор виробництва Павло Рудикевич говорить, що потреба у зарядних пристроях виникла з перших днів війни. Працівники майстерні, де виробляли електровелосипеди, відгукнулися оперативно. Свою продукцію надають безплатно. Звертаються до них переважно через соцмережі.

"Ними можна заряджати багато чого: телефони, радіостанції. На відміну від звичайних повербанків, в цих – дуже велика ємність, велика потужність. Через соцмережі, зокрема, фейсбук та ютуб до нас безпосередньо звертаються військові, прості люди, волонтери".

Директор виробництва Павло Рудикевич. Суспільне Тернопіль

В умовах бойових дій важлива надійність пристрою. Тому його корпус виготовляють в окремому цеху, розповів інженер-механік Дмитро Симчук.

"Вона вже на цій стадії є герметичною. Тобто, все зварено швами. Досить міцна конструкція. Сталь 1,5 міліметра, сталь, алюміній, не пластмаса. Витримує удари".

інженер-механік Дмитро Симчук. Суспільне Тернопіль

Утім, про основний профіль свого виробництва тут не забувають. Планують найближчим часом виробляти електровелосипеди для нацгвардії, повідомив директор підприємства.

Автор Дмитро Лазуткін

Читати також