Латвія заборонила символи окупаційних підрозділів Росії Z, V

Латвія заборонила символіку воєнної агресії Росії — Z, V та інші позначки, які використовують російські окупаційні підрозділи. Z і V використовувалася як позначення на російській військовій техніці, що вторглась в Україну 24 лютого. Z можна побачити на прапорах і на прокремлівських мітингах, вона стала символом для росіян, які підтримують війну.

31 березня, Сейм Латвії ухвалив у другому та остаточному читанні термінові поправки до Закону про безпеку масових видовищних та святкових заходів.

"Засуджуючи дії Росії в Україні, ми маємо висловити тверду позицію, що символам “Z”, “V”, які прославляють російську військову агресію немає місця на публічних заходах”, – заявив голова Комісії з прав людини та зв’язків із громадськістю Артусс Кайміньш.

Поправки також забороняють заходи в межах 200 метрів від будь-якої пам'ятки на території Латвії, яка прославляє перемогу та увічнює пам'ять Радянської армії та її військ.

Під час публічних заходів забороняється уславлення нацистського та комуністичного режимів. Це включає святкування днів народження представників цих ідеологій, днів пам'яті битв і перемог, окупації вільних і незалежних державних територій або частин таких держав.

За порушення цих правил штраф до 400 євро або 3200 для юридичної особи.

Закон також передбачає, що під час публічних заходів забороняється уславлення нацистського та комуністичного режимів; це включає святкування днів народження представників цих ідеологій, днів пам'яті битв і перемог, окупації вільних і незалежних державних територій або частин таких держав.

Що відомо

  • Естонія запровадила адміністративну відповідальність за зображення російського Z.
  • Уряд Чехії має намір прирівняти символ Z до нацистської свастики і відповідно криміналізувати його використання.
  • У міністерстві закордонних справ Німеччини попередили, що демонстрація літери Z як символу підтримки вторгнення Росії в Україну є протизаконною. У певних землях Німеччини за це загрожує кримінальна відповідальність.

Читайте також

Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі

Договір про гарантії безпеки. Питання Криму і Севастополя, а також ОРДЛО прописані окремими пунктами

"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам

Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу