Окупаційна адміністрація військових роздає українцям Херсонщини та Запоріжжя гроші у рублях, аби зібрати персональні дані населення для проведення "референдуму" про створення самопроголошених республік.
Про це повідомляє радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
"У південних регіонах України російські окупанти збирають паспортні дані громадян України, роздаючи їм невеликі суми у валюті РФ. Одна з причин збору даних – спроба організації фіктивних "референдумів". Технологія безглузда", – ідеться у повідомленні.
Він додав, що Україна виплачує пенсії та зарплати громадянам скрізь.
Про виплати рублями у Генічеську повідомив також місцевий депутат Херсонщини Сергій Хлань. Однак місцеві одразу ж вимінюють російський рубль на українські гривні, яка є в активному обігу.
"Однак якщо не співпрацювати з окупантами й нічого в них не брати — це пришвидшить нашу перемогу", – додав Хлань.
Що відомо
- 24 лютого війська РФ перетнули кордон України та розпочали масштабне вторгнення. На Херсонщині кілька днів йшли бої. 1 березня війська окупантів зайшли в Херсон.
- 2 березня російські військові висунули вимоги жителям Херсона, а 3 березня російські військові захопили телевежу.
- Місто залишається в облозі. Періодично глушать мобільний зв'язок і інтернет. Машини з продуктами та ліками до Херсона не пускають. До російського гумконвою не вийшов жоден житель обласного центру.
- Жителі Півдня вийшли на мирну акцію протесту, щоб показати окупантам Херсон — це Україна. Наступного дня до них доєдналися інші міста, селища, села Херсонської та Запорізької області і з кожним днем їх стає більше. Люди виходять на мирні акції щодня.
Читайте також
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам
Вторгнення Росії в Україну. День 33. Онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!