"Звірськи катували". Що розказують жителі села на Сумщині, яке 10 днів окуповували росіяни

с. Великий Бобрик. 27.03.2022. Фото: Суспільне Суми.

Село Великий Бобрик, що неподалік від Сум, впродовж 10 днів було окуповане російськими військовими. 26 березня вони пішли з села. З місцевими жителями поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Нині на узбіччі дороги, що веде до Великого Бобрика, розтрощена військова техніка, а на полях — вивернута танками озимина. Місцеві, кажуть, й досі не можуть оговтатися.

Дорога до с. Великий Бобрик. 27.03.2022. Фото: Суспільне Суми

Жителі згадують – росіяни почали стріляти одразу ж, як зайшли у село. Одна із мешканок розповідає: "Ми всі зібралися в одній кімнаті. Чоловік позакривав всі вікна, став дивитися, а вони якраз заїхали, стріляють, і, каже, бачу, що під’їжджає і повертає дуло на нас".

Руйнувати помешкання мирних російські військові взялись у перший день окупації, каже місцевий мешканець. У цю хату, говорить, зарядили з БМП.

Пошкоджений російськими військовими будинок у с. Великий Бобрик. 27.03.2022. Фото: Суспільне Суми.

Ворота на подвір’я мирних жителів військові РФ закривати не дозволяли, говорять чоловіки. Якщо ж не слухали – руйнували паркани.

Пошкодження після російських віськових у с.Великий Бобрик. 27.03.2022. Фото: Суспільне Суми.

На воротах, що вціліли, мешканців зобов'язали вивісити отакі листки.

с. Великий Бобрик. 27.03.2022. Фото: Суспільне Суми.

Поселилися росіяни у домах мешканців. Жителі розказали – одразу ж почали встановлювати власні порядки: "В погребі картоху вибрали, стіл винесли, телевізор винесли, крісла повиносили".

с. Великий Бобрик. 27.03.2022. Фото: Суспільне Суми.

Також зайняли приміщення школи, а у місцевому кафе облаштували власний штаб. Нині тут ще залишились сліди "руського миру" - намальована червоним Z, зламані замки плями крові у підвалі – тут катували місцевих. Чоловіки розповідають: били також й за підписки на проукраїнські спільноти.

Жителі кажуть – росіяни забрали, щонайменше, двох цивільних. Їхня доля нині невідома.

Виїхали військові РФ вночі 26 березня. Після себе ж лишили купи сміття, прострочені сухпайки та "закрутку". Їх, кажуть місцеві, палитимуть.

с. Великий Бобрик. 27.03.2022. Фото: Суспільне Суми.

Харчувалися ж здебільшого тим, що мародерили. Місцевий розповідає: "Всі магазини порозбивані, пограбовані. Школа теж, садок. Розбиті комп’ютери, в магазинах яка техніка була, все пограбовано". Мешканці села кажуть: відбудовувати зламане, доведеться ще не один тиждень, і ще є страх, що військові повернуться.

Читайте також

  • На Недригайлівщині у громадському місці знайшли гранату.
  • "Усе повернеться на свої місця" – один день з життя Охтирки на Сумщині.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram