"Найголовніше — їх уже немає, і щоб не було зовсім". Що відбувається у звільненому Тростянці

Звільнений Тростянець. Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

Тростянець на Сумщині звільнили від російської окупації 26 березня. Знімальна група Суспільного прибула в місто через кілька годин після його зачистки від військових РФ. Кореспонденти поспілкувалися з місцевими.

По дорозі на Тростянець зустріли спалену військову техніку російської армії, розтрощені цивільні легкові авто.

Звільнений Тростянець. Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

"Ми приїхали сюди із Сум, привезли гуманітарну допомогу. Ліки, харчі і якийсь запас їжі", — зазначив боєць Сумської територіальної оборони, позивний "Травень".

Жителі прожили в окупації місяць.

"Та що — весело було. Не треба мене знімати, будь ласка, зараз мене вб'ють, прийдуть. Ну били кругом, били-били й били, ну а що? Нам тут трохи краще, а на тому боці — там гірше набагато", — сказав один з мешканців міста.

Звільнений Тростянець. Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

Люди говорять: було дуже страшно, тому що вбити могли просто так. Військові РФ казали, що в них на вбивство місцевих — зелене світло.

"Ми йшли на коридор. Нас проводив один російський (ред. солдат) на міст. Якби, каже, був би не я, а хтось інший, або не такий знак подав, — мене б зараз з вами розстріляли. І перед нами хлопець ішов — вони зробили повітряну тривогу, щоб він пішов назад, а він не почув — і його розстріляли. У них — зелене світло було: стріляй, куди хочеш, заважає — стріляй, не — заважає — стріляй", — каже жителька Тростянця Алла.

Звільнений Тростянець. Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

"Ми занурилися в режим майже 90-х років, коли повністю відсутній зв'язок, коли перекриті лінії "101" і всі пожежі, які ми бачили, на які ми виїжджали, ми бачили з другого поверху своєї частини. Виїжджали на свій страх і ризик, хлопці виїжджали під обстрілами, хлопці виїжджали через ворожі блок-пости, коли доводилося вимикати все світло, ставати на коліна перед кацапами", — зазначив він.

Також додав: "Єдине що хочеться — це стати на коліна перед військовими. Я дуже пишаюся своєю країною, хлопцями, пишаюсь тим, що я — українець..." , — говорить заступник начальника 24 державної пожежно-рятувальної частини, м. Тростянець Іван Лобода.

Пані Галина говорить, що дитинство провела під бомбардуваннями та навіть була поранена.

"Як воно було, діточки мої, я дитинство провела під бомбардуваннями, і зараз на старості — під бомбардуваннями знову. Я їх боялася, я подивлюсь — і плачу, я інвалід, нікому не потрібна. Найголовніше — їх уже немає, і щоб не було зовсім", розповідає вона.

Що відомо

  • У Тростянці починають роздавати гуманітарну допомогу та евакуювати людей.
  • Місто Тростянець на Сумщині російські військові окупували 24 лютого.
  • У Тростянці другу добу тривала пожежа на одному підприємств.
  • "Віддаєш усе, аби просто виїхати" — історії людей, які вибралися з окупованого Тростянця на Сумщині.
  • У бою за Тростянець на Сумщині загинув доброволець Іван Мартиновський.
  • У Тростянці на Сумщині російські військові обстріляли подружжя пенсіонерів, які їхали до лікарні.
  • 20 березня військові РФ обстріляли у Тростянці приватні будинки, загинули троє пенсіонерів.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram