Всесвітній економічний форум у Давосі заморозив відносини із Росією

. Засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб на відкритті віртуальних сесій форуму 17 січня 2022 року/Getty Images

Всесвітній економічний форум у Давосі виступив на боці України і заморозив відносини із Росією, включаючи стратегічне партнерство з конгломератами, якими керують російські олігархи. Про це передає Politico з посиланням на речницю Форуму Аманду Руссо.

"Ми не співпрацюємо з жодною особою, яка потрапила під санкції, і заморозили всі відносини з російськими структурами”, — сказала Руссо.

Всесвітній економічний форум у Давосі виконуватиме санкції США, ЄС та Швейцарії стосовно Росії. Це означає, зокрема, розірвання зв’язків з російськими банками та нафтовими компаніями.

Читайте також: "Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

Водночас Форум залишає відкритою можливість виступати в ролі “моста між Росією та Україною після завершення активного конфлікту”, зазначає Politico.

Що відомо

  • 5 березня президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустріч із сенаторами Конгресу США закликав запровадити "безпольотну зону" над Україною для російської авіації та заборонити платіжні системи Mastercard i Visa на російській території.
  • 3 березня США запровадили санкції проти низки російських олігархів і прессекретаря президента Путіна Дмитра Пєскова.
  • 22 лютого президент США Джозеф Байден оголосив про перший пакет нових санкцій проти Росії. Йшлося про запровадження обмежень проти фінансових інституцій Росії та блокування сертифікації газогону "Північний потік-2".
  • 24 лютого Байден заявив про запровадження нового пакету санкцій проти Росії. Зокрема, йдеться про експортні обмеження та санкції на експорт високотехнологічної продукції до РФ. Також розширено перелік підсанкційних російських банків та осіб.
  • 25 лютого США офіційно оголосили про запровадження санкцій проти президента Росії Володимира Путіна через російське вторгнення в Україну. Окрім США, санкції проти Путіна і Лаврова запровадили Велика Британія і Європейський Союз. Про аналогічні обмеження вже оголосила Канада.

Читайте також

Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Війна — усі останні новини