На Буковині прийняли 30 тисяч людей з інших регіонів. Де отримати допомогу

Вимушені переселенці. Фото: Суспільне Буковина

У Чернівецькій області офіційно розмістили 30 тисяч людей з інших регіонів України. Їх поселили в комунальних закладах та громадах області.

Про це на брифінгу сказав голова обласної військової адміністрації Сергій Осачук.

За його словами, іноземні партнери, Червоний Хрест, організації служб порятунку Італії та Румунії готують ліжка, матраси та ковдри. Це роблять для того, щоб в області могли прихистити більше вимушених переселенців.

Суспільне зібрало перелік безкоштовних послуг, які організували в області для вимушених переселенців:

Допомога лікарів

Вимушені переселенці можуть звернутися до сімейного лікаря за місцем тимчасового проживання. Він випише направлення на обстеження або консультацію до спеціалістів. Також люди з інших регіонів можуть отримати безплатні ліки.

Гаряча лінія для людей, які прибули в регіон

Люди можуть звертатися цілодобово з номером 0800 33 50 47. Дзвінки безкоштовні для абонентів усіх мобільних операторів.

Також вимушеним переселенцям пропонують заповнити google-форму, аби зрозуміти, якої допомоги потребують люди.

Робота

В обласному центрі зайнятості для вимушених переселенців підготували майже 600 вакансій. Люди з інших регіонів також можуть перереєструватись у базі центру зайнятості, якщо раніше перебували на обліку в іншій області. Частина вакансій не потребує вищої освіти.

Цілодобовий гуманітарний штаб

Там збирають речі для людей, які прибувають з інших міст. У штаб можна звернутись, якщо потребуєте будь-якої допомоги. Телефон: +38(068) 04 66 099.

Допомога психологів для людей, які тривожаться через війну

Психологи-волонтери безплатно допомагають онлайн та очно як вимушеним переселенцям, так і жителям міста. Людей просять телефонувати.

Догляд за дітьми вимушених переселенців

Працівники культури та психологи доглядають за дітьми людей з інших регіонів. Звернутись можна за телефонами або прийти в один із центрів.

Безплатний автобус до кордону

Із залізничного вокзалу Чернівців до пропускного пункту "Порубне", що на українсько-румунському кордоні, їздить безплатний автобус. Він чергує біля вокзалу та наповнюється у порядку живої черги. Транспорт не курсуватиме під час комендантської години.

Читайте також

"Маю "женіха", але не знаю, де він тепер". Історія сім'ї киян, яка з дитиною переїхала до Чернівців

На Буковині 83-річний пенсіонер перерахував на підтримку ЗСУ 100 тисяч гривень та 10 тисяч доларів

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.