ЦВК оприлюднила результати референдуму, що дозволяє розміщувати ядерну зброю в Білорусі

. pinsknews.by

На референдумі в Білорусі за внесення змін до Конституції проголосували 65,16% виборців. Відповідно до змін, Білорусь скасує положення про свій нейтралітет та без'ядерний статус.

Результати голосування ЦВК оприлюднила у своєму Telegram-каналі.

"За ухвалення змін та доповнень Конституції Республіки Білорусь проголосували 65,16% учасників референдуму від внесених до списків для голосування", — заявив ЦВК Ігор Карпенко у прямому ефірі.

За його словами, проти ухвалення поправок проголосували 10,07% виборців. Явка на референдумі склала 78,63%.

Що передбачає референдум

На референдум виносилось одне питання: "Чи приймаєте ви зміни та доповнення до Конституції Республіки Білорусь?". Відповідно до запропонованих правок, Білорусь скасує положення про свій нейтралітет та без'ядерний статус.

Також зміни передбачають підвищення вікового цензу для обрання на посаду президента – з 35 до 40 років, а також час постійного проживання у Білорусії – з 10 до 20 років. Прописано, що президентом може бути обрана людина, яка не мала раніше іноземного громадянства або посвідки на проживання. Також вказується, що одна людина може бути президентом не більше двох термінів. Крім того, президента країни не можна буде притягувати до відповідальності за злочини, вчинені ним на посаді.

Також в Основному законі республіки може з'явитися розділ про Всебілоруські народні збори, які стануть "найвищим представницьким органом демократії" в країні, виконуватимуть "стабілізуючу та консолідуючу функції" в суспільстві.

Попереднє (дострокове) голосування на конституційному референдумі у Білорусі відбулось 22 лютого. Тоді явка склала 42,93%.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!