Президент США Джо Байден 23 лютого підписав указ про запровадження санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" — Nord Stream 2 AG. Про це повідомляє Білий дім.
"Сьогодні я розпорядився, щоб моя адміністрація наклала санкції на Nord Stream 2 AG та її корпоративних представників. Ці кроки є черговою складовою нашого початкового пакету санкцій у відповідь на агресію РФ проти України", — йдеться в повідомленні.
Байден підкреслив, що ухвалив рішення про санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" в тісній співпраці з Німеччиною після консультацій із канцлером Олафом Шольцем.
"Своїми діями Путін надав світові більш ніж достатній стимул відмовитися від російського газу на користь інших енергоносіїв. Дякую панові Шольцу за тісне співробітництво та бажання притягти Росію до відповідальності за її дії", — зазначив президент США.
Оновлено 23:00. Як повідомило Міністерство фінансів США, санкції поширюються не лише на компанію-оператора, а і на її виконавчого директора Матіаса Варніга. Санкції проти Nord Stream 2 AG означають заборону з 2 березня 2022 року будь-яких фінансових операцій із компанією та фізичними особами, якими вона володіє або в яких має контрольний пакет акцій.
22 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив призупинити введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі. Поки що газопровід не буде сертифікований. Як вважає заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, це призведе до зростання вартості газу до 2 тисяч євро за тисячу кубічних метрів.
Читайте також: Україна ініціює енергетичний діалог із Німеччиною на тлі запуску "Північного потоку-2" — Зеленський
Про "Північний потік-2"
"Північний потік-2" — проєкт російського газопроводу, реалізований Росією спільно з енергетичними компаніями Німеччини, Австрії та Франції. Він дозволить повністю покрити транзит газу з Росії до Європи в обхід України, яка наразі є головним транзитером російського блакитного палива.
Фінансові втрати України через запуск проєкту російського газогону "Північний потік-2" складуть до 1,2 мільярда доларів США на рік унаслідок падіння обсягів транзиту блакитного палива українською територією. Відповідна оцінка міститься у матеріалах першого перегляду програми stand-by для України, здійсненого Міжнародним валютним фондом.
У липні 2021 року Німеччина і США уклали меморандум щодо "Північного потоку-2", відповідно до якого визнали факт будівництва трубопроводу, але пообіцяли запобігати використанню Росією своїх енергетичних проєктів як зброї та спрямують зусилля й фінанси на зміцнення енергетичної незалежності України.
У середині грудня 2021 року Німеччина відклала сертифікацію газогону "Північний потік-2" доти, коли газогін буде зареєстровано за німецьким законодавством. Скільки саме триватиме затримка, невідомо, але, вочевидь, у першій половині 2022 року рішень щодо "Північного потоку-2" ухвалено не буде.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що в разі, якщо Росія наважиться на пряму агресію проти України, газогін "Північний потік-2", за допомогою якого має постачатись газ з РФ на територію Німеччини, буде зупинений.
Читайте також: Директор Оператора ГТС: Збереження транзиту газу через Україну — безпековий щит від агресії Москви
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!