Рада планує змінити процедуру запровадження карантину. Що пропонують

Оновлено
ОДА Дніпропетровської області

Верховна рада проголосувала у першому читанні за внесення змін до деяких законів щодо врегулювання питання запровадження карантину (№6508). Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

"За" проголосували 246 нардепів.

Йдеться про покращення взаємодії органів державної влади в умовах глобальних викликів, пандемій та епідемій, сказав, доповідаючи законопроєкт, голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Спочатку планувалося, що якщо карантинні обмеження стосуватимуться більш як шести регіонів, уряду буде потрібно узгодження Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Але профільний комітет ВР цю норму виключив до голосування.

Проєктом закону пропонується внести зміни до статті 29 Закону № 1645, якими, зокрема, передбачити, що:

  • карантин встановлюється на строк, що не перевищує двох місяців і може бути подовжений у разі несприятливої епідемічної ситуації;
  • у рішенні про встановлення карантину зазначаються: відомості про інфекційну хворобу, з метою протидії поширенню якої запроваджується карантин; територія, на якій запроваджено карантин; перелік профілактичних, протиепідемічних та інших заходів; перелік суб’єктів, на яких покладається здійснення контролю за виконанням протиепідемічних, профілактичних та інших заходів;
  • протиепідемічні заходи можуть включати: особливі умови і режим пересування населення та господарської діяльності; підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсервації, госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів); особливі умови в’їзду та виїзду з території, на якій запроваджено карантин; особливі умови і режим здійснення пасажирських перевезень; особливі умови і режим перетину кордону іноземцями та особами без громадянства; особливі умови і режим відвідування закладів освіти; інші заходи визначені законом.

"Під час розгляду документу на засіданні Комітету ми доповнили його наступною нормою: карантинні обмеження, які були прийняті до набуття чинності законопроєкту № 6508, продовжують діяти до приведення їх у відповідність до цього Закону, але не більше 3 місяців з дня, коли закон набуде чинності", — зазначив Радуцький після ухвалення документа у першому читанні.

Що відомо

  • Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, про спільний авіаційний простір. "За" поголосували 311 народних депутатів.
  • Верховна рада у четвер, 17 лютого, ратифікувала Фінансову угоду про "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною та Європейським інвестиційним банком. "За" проголосували 298 депутатів.
  • Верховна рада проголосувала у повторному першому читанні за внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення надання медичної допомоги. "За" проголосував 241 нардеп.

Читайте також

Рада продовжила угоду з Нідерландами щодо розслідування катастрофи рейсу MH17

Антитероризм та походження товарів. Рада підтримала вихід з угод СНД

Рада попередньо підтримала розблокування запуску "суду у смартфоні"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції