Окупанти утримують у полоні Віктора Уткіна, який потребує медичної допомоги — Денісова

Полонений Віктор Уткін потребує медичної допомоги, фото: Людмила Денісова

Громадянин України Віктор Уткін, який незаконно утримується в ОРДО, має серйозні проблеми зі здоров’ям та потребує негайного лікування. Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбук уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"У травні 2018 року Віктор поїхав з Волновахи до рідної сестри у тимчасово окупований Донецьк. На блок-посту "Оленівка" його затримали представники окупаційної адміністрації. Віктора катували у в’язниці так званого "міністерства держбезпеки ДНР", — повідомила Людмила Денісова.

Денісова додала, що у березні 2020 року окупанти засудили чоловіка на 13 років позбавлення волі за "шпигунство". Він утримується у виправній колонії №32 у Макіївці без належного медичного забезпечення та харчування.

За словами Людмили Денісової, у чоловіка хронічні проблеми з хребтом та імплантовані штучні кришталики в очах, що вимагає постійного профілактичного огляду та лікування. Також він потребує ліків для покращення мозкового кровообігу, зниження тиску та протигрибкові медикаменти.

Людмила Денісова зазначила, що Віктор не отримує життєво необхідних ліків, а стан його здоров’я погіршується. Йому не надається жодна медична допомога.

Читайте також

 • Били та катували електричним струмом: в СІЗО-5 Донецька незаконно утримують Мозолевську — Денісова
 • Окупанти утримують у полоні 70-річного Віталія Атаманчука — Денісова
 • Майже три роки російські окупанти утримують у полоні жителів прифронтового Верхньоторецького: Олену Зайцеву та її 21-річного сина Владислава.
 • Майже 2 роки окупанти утримують у полоні 20-річного Богдана Максименка. У хлопця вроджена вада серця, стан його здоров'я — критичний.
 • Російські окупанти звинуватили громадянина України Віктора Дзицюка у "шпигунстві та організації диверсій". Вони засудили його до 16 років позбавлення волі.
 • Російські окупанти засудили за "шпигунство" жительку Донецька Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі. Від побоїв у жінки сильно травмовані ноги.
 • Українського військового Юрія Гордійчука, який потрапив у полон окупантів у травні 2019 року, окупанти "засудили" до 17 років позбавлення волі. У Юрія серйозні проблеми зі здоров'ям, медичну допомогу він не отримує.
 • Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька.
 • Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.
 • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
 • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
 • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
 • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
 • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber