Головний санлікар спрогнозував поширення штаму "Омікрон" в Україні

. Фото: УНІАН

З другої половини січня і в лютому в Україні очікується зростання захворюваності на коронавірус, що зумовлено новим штамом "Омікрон".

Про це в інтерв’ю Суспільному повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його даними, станом на 30 грудня в Україні виявили всього шість лабораторно підтверджених випадків штаму "Омікрон". Більшість із них пов’язані з перебуванням за кордоном, а решта — із контактами з інфікованою особою. Серед країн, куди виїжджали люди, — Німеччина, Польща, ОАЕ.

"Й хоча при перетині кордону люди проходили тестування, по прибуттю в Україну в них починаються симптоми, і при повторному тестуванні вони все ж таки отримували позитивний результат. Штам "Омікрон" швидше передається, більше людей може бути інфіковано, а інкубаційний період хвороби скорочений", — каже Кузін.

Він також зазначив, що спалахи коронавірусу, які реєструються в Європі, в Україну приходять через один-два місяці після того, як вони досягли піку там.

"Тому зараз в нас іще завершується попередня хвиля, спричинена штамом "Дельта"", — констатував головний санітарний лікар.

Повну версію інтерв'ю з Ігорем Кузіним читайте тут.

Що відомо

  • Станом на ранок 2 січня в Україні зафіксували 1 863 нових хворих на COVID-19, жодної людини не ушпиталили.
  • Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйони доз вакцини проти COVID-19.
  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • МОЗ вирішило посилити протиепідемічні вимоги до проведення масових новорічно-різдвяних заходів, щоб не спровокували збільшення кількості хворих на COVID-19.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.

Читайте також

COVID-страхи: чому третина населення України — проти вакцинації? Інтерв’ю з соціальним психологом

Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ

Яка різниця між додатковою і бустерною дозами COVID-вакцини. Пояснює очільник МОЗ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!