В Україні одужав перший пацієнт, в якого виявили штам "Омікрон". Про це на брифінгу у вівторок, 21 грудня, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
"Завдяки тому, що пацієнт був повністю вакцинований ще навесні, хвороба протікала майже безсимптомно. Наразі в нього вже негативний ПЛР-тест", — сказав Ігор Кузін.
За його словами, новий штам “Омікрон” поширюється значно швидше, ніж всі відомі до цього штами, а випадки захворювання підтвердили у понад 90 країнах. Третина серед них — країни Європи.
Водночас, за словами Кузіна, попередня інформація вказує, що захворювання, спричинене новим штамом, не має незвичних симптомів і часто протікає безсимптомно.
Що відомо
- Про те, що в Україні виявили перший випадок штаму "Омікрон", 18 грудня повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. "Вночі в Центр громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like)", – написав міністр. За його даними, новий штам виявили в людини, яка повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на COVID-19.
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
Читайте також
Вакцина Pfizer захищає від шпиталізації під час захворювання на "Омікрон" — дослідження
"Омікрон" поширюється швидше за "Дельту" та знижує ефективність вакцин — ВООЗ
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!