На порталі "Дія" з’явилися ще три типи COVID-сертифікатів

УНІАН

З 20 грудня портал "Дія" дозволяє генерувати ще три типи COVID-сертифікатів – про одужання, на підставі ПЛР-тесту і для дітей віком від 12 років.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Для генерування сертифікату потрібно авторизуватися на порталі "Дія", після чого обрати в розділі "Послуги" – "Здоров’я" необхідний тип сертифіката і дати згоду на передання даних із Електронної системи охорони здоров’я в "Дію".

Для дітей від 12 років COVID-сертифікат можуть згенерувати батьки в розділі "Здоров’я" – "COVID-сертифікат про вакцинацію". А з 14 років підлітки можуть зробити це самостійно, якщо мають банківську карту, авторизувавшись через BankID.

COVID-сертифікат про одужання діє 105 днів після дати встановлення діагнозу. Його можна отримати, починаючи з 15-го дня, коли лікар підтвердив COVID-19. А COVID-сертифікат на підставі ПЛР-тесту діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Нагадаємо, що в додатку "Дія" генерування COVID-сертифікатів для тих, хто перехворів, на підставі ПЛР-тесту і для дітей з'явилося ще раніше. Як і на порталі "Дія", в додатку генерування сертифіката не потребує цифрового підпису та PhotoID – лише згоди користувача на обробку даних.

За даними Міністерства цифрової трансформації, українці вже згенерували 12,8 мільйона COVID-сертифікатів.

Що відомо

  • Кабінет міністрів 14 вересня опублікував постанову, якою внесли зміни до карантинних обмежень. За ними в Україні запровадили "жовті" та "зелені" COVID-сертифікати. Так званий "жовтий" сертифікат має інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс.

Читайте також

Як згенерувати COVID-сертифікат після першої дози вакцини. Інструкція від "Дії"

В яких закладах в українців не мають права вимагати COVID-сертифікати. Пояснює МОЗ

Підроблений COVID-сертифікат. Яка відповідальність за їх виготовлення та використання

Тисяча за вакцинацію: як це працюватиме

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!