Дві дози вакцини Sinovac не захищають проти штаму COVID-19 "Омікрон" – дослідження

Міністерство спорту

Щеплення двома дозами вакцини виробництва китайської фармацевтичної компанії Sinovac не має ефективності проти нового штаму COVID-19 "Омікрон".

Про це заявили вчені Університету Гонконгу, повідомляє The New York Times.

Під час експериментів науковці дослідили зразки крові 25 людей, вакцинованих зазначеним препаратом. У результаті виявилось, що жоден зі зразків не містив достатньої кількості антитіл, щоб блокувати інфікування клітини цим варіантом вірусу.

"Дослідження показало, що вакцина не зможе запобігти зараженню новим високоінфекційним варіантом "Омікрон", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Наступна хвиля COVID-19 в Україні очікується наприкінці лютого — Данілов

Науковці заявили, що поки що не ясно, чи здатне розв'язати виявлену проблему щеплення третьою дозою вакцини від Sinovac.

Раніше дослідники із Загальної лікарні штату Массачусетс (MGH), Гарварду та Массачусетського технологічного інституту дійшли попередніх висновків, що дві дози вакцини суттєво гірше захищають від нового варіанту COVID-19 "Омікрон".

Читайте також

Вакцина Pfizer захищає від шпиталізації під час захворювання на "Омікрон" — дослідження

"Омікрон" поширюється швидше за "Дельту" та знижує ефективність вакцин — ВООЗ

Близько 110 тисяч українців не зробили другу дозу вакцинації проти коронавірусу

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я прогнозує запуск бустерного щеплення на середину січня 2022 року. Це не пов'язано зі спалахом нового штаму "Омікрон" у Африці та країнах ЄС.
  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до існуючих вакцин.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 14 грудня, новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 77 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
  • В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!