У полоні окупантів знаходяться 40 українських військових ー Денісова

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Фото: УНІАН

Російські окупанти у полоні утримують 40 українських військовослужбовців та 260 цивільних осіб.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Провела онлайн-зустріч з рідними українських громадян, які перебувають у полоні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Їх наразі налічується 300 осіб, зокрема, 40 військовослужбовців", ー повідомила Денісова.

За її інформацією, у колоніях на тимчасово окупованих територіях незадовільні умови утримання ув'язнених. Родичі ув'язнених самотужки вимушені купувати вугілля для обігріву камер. Заручники практично не отримують гуманітарну допомогу, а представники міжнародних організацій не мають доступу до утримуваних.

"З останнього гуманітарного конвою, доправленого на тимчасово окуповану територію, цивільні заручники отримали лише туалетний папір, мило та зубну пасту", ー повідомила Денісова.

Що відомо

  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
  • У липні 2021 року омбудсменка Людмила Денісова зверталась до Міжнародного Червоного Хреста в Україні з проханням відвідати Наталію Стаценко у СІЗО та сприяти її госпіталізації.
  • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
  • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
  • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного