Янукович відкликав адвокатів зі слухань у справі про держзраду

Президент-втікач Віктор Янукович відкликав своїх адвокатів від участі у розгляді касаційної скарги на вирок суду у справі про державну зраду ексочільника країни.

"Віктор Янукович сьогодні відкликав своїх адвокатів від участі у процесі у Верховному Суді через неможливість забезпечення його права на захист. В умовах, створених Верховним Судом, ми не можемо забезпечити нашому клієнту повноцінного права на захист", — повідомив один з адвокатів Януковича Віктор Сердюк у Facebook.

Він заявив, що захист хотів організувати участь експрезидента у судових засіданнях у порядку міжнародної правової допомоги, однак Верховний суд пропонував виконати процедуру за допомогою власних технічних засобів.

"Таким чином, судді Верховного Суду повністю повторили вже перевірений раніше Оболонським райсудом прийом, щоб не допустити Віктора Януковича до законної процедури участі", — заявив адвокат.

Окрім того, Сердюк звинуватив суд в ігноруванні того факту, що через карантин адвокати не могли провести конфіденційну зустріч з Януковичем "а погодити з ним правову позицію на території РФ, де він змушений перебувати". Тепер, за словами Сердюка, Янукович навіть не ознайомлений із матеріалами касаційного провадження.

"Отже, через відсутність у нас можливості забезпечити право на захист, клієнт відкликає нас від участі у справі про втрату Криму та доручає сконцентруватися на роботі у міжнародних інституціях, у тому числі ЄСПЛ, а також на справах, пов'язаних із подіями на Майдані", — зазначив Сердюк.

Що відомо

  • 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років ув'язнення за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.
  • Януковича визнали невинним за обвинуваченням у порушенні територіальної цілісності України.
  • Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561, 20 грн та залишити без зміни накладений у межах провадження арешт на майно.
  • Згідно з вироком суду, строк відбування покарання Януковичу буде відраховуватися з часу його затримання.
  • Захист Януковича подав апеляції на вирок у справі щодо держзради.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!