У Рівному пошкодили юдейський атрибут — ханукію

ГУНП Рівненщини

У Рівному невідомі пошкодили ханукію, яку встановили на майдані Незалежності шість днів тому. Сталося у суботу, 4 грудня. Про це повідомив Суспільному керівник організації "Рівненська єврейська громада" Геннадій Фраєрман. Він же і звернувся до поліції.

За словами Геннадія Фраєрмана, це п'ятий випадок пошкодження ханукіїХанукальний світильник в Україні. Також чоловік повідомив, що до їхньої організації телефонували і попереджали про те, що планують зламати цей атрибут юдейського свята. Крім того, до пошкодженої у Рівному ханукії прикріпили записку, у якій було написано: "Юдеї зловживають нашою толерантністю".

У Рівному пошкодили юдейський атрибут — ханукію. ГУНП Рівненщини

"Боляче, боляче. Дуже толерантний народ. П'ять днів терпів, а на шостий вирішив знищити", – прокоментував цей випадок Геннадій Фраєрман.

У громаді планують якомога швидше відновити ханукальний світильник, аби на останній день Хануки запалити усі вісім свічок.

У Рівному пошкодили юдейський атрибут — ханукію. ГУНП Рівненщини

Невідомі зняли чотири плафони, пошкодили дві лампи та пульт, повідомила речниця ГУНП області Марія Юстицька. За її словами, за фактом хуліганства розпочали досудове розслідування (частина 2 статті 296 КК України).

Що відомо

  • Ханука – єврейське восьмиденне зимове свято. Це символ перемоги єврейського народу над греками.
  • Першу свічку Хануки на майдані Незалежності у Рівному запалили 28 листопада о 17:00. Традиційно щодня запалюють по одній свічці.

Читайте також