У Миколаєві вандали пошкодили Ханукію

Фото: Володимира Степанова/Суспільне Миколаїв

Ханукію, яку єврейська громада Миколаєва встановила напередодні святкування ХанукиХанука – це єврейське восьмиденне зимове свято. В перекладі з івриту слово "ханука" означає "відданість". Свято перемоги у війні між святістю і нечистотою., 30 листопада пошкодили невідомі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів представник єврейської релігійної громади Миколаєва Дмитро Струнін.

У 2021 році Хануку відзначають з 28 листопада до 6 грудня.

Пошкоджена Ханукія Ханукія - світильник, який запалюють протягом восьми днів свята Хануказі світлодіодною ілюмінацією та електричними лампами була встановлена на розі вулиць Соборної та Адмірала Макарова.

Ханукія встановлена на розі вулиць Соборної та Адмірала Макарова. Фото: Володимира Степанова/Суспільне Миколаїв

Як розповів Дмитро Струнін, щодня протягом свята на ній запалювали чергову свічку. 30-го листопада, приблизно о 15-й годині, представники єврейської громади приїхали до конструкції, аби запалити символічний вогонь. Побачили перерізану світлодіодну гірлянду.

Пошкоджені світлодіодні гірлянди. Фото: Володимира Степанова/Суспільне Миколаїв

"Не світилися лампи, потім побачили, що світлодіодні гірлянди порізані, на конструкції є слід від чогось гострого та обірвана вилка, яка живить всю конструкцію. Вилку відремонтували, а от гірлянду відновити вже не вийде", — розказав Дмитро Струнін.

Світлодіодну ілюмінацію вдалося частково відновити. Фото: Володимира Степанова/Суспільне Миколаїв

Головний рабин Миколаєва та Миколаївської області Шолом Готтліб говорить, що конструкцію встановлюють вже багато років. Ситуація, коли її псують, виникла вперше.

"Вже багато років ми запалюємо в центр міста ці ханукальні свічки. Все, хвала Богові, відбувається спокійно, затишно та приємно. У нас є підтримка і державна в тому числі, щоб провести це свято спокійно. Але той факт, що це відбулось у нас та паралельно в інших містах – це може говорити про те, що хтось намагається не дати спокійно пройти цьому святу", — сказав Шолом Готтліб.

Читайте також: "У центрі Дніпра невідомі повалили на землю Ханукію – символ юдейського свята"

За словами Шолома Готтліба, за час святкування в 2021 році ханукію двічі псували у Києві та один раз у Дніпрі. Миколаївська єврейська громада написала заяву до поліції.

Речниця Національної поліції Миколаївської області Інна Парфенова розповіла кореспондентам Суспільного, що станом на перше грудня правоохоронці цю справу розглядають в рамках адміністративного правопорушення та встановлюють обставини вказаної події, а також людей, які могли бути причетними. Після проведення перевірки прийматимуть подальше рішення.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції