Викладачка сумської художньої школи Аліна Ігнатьєва представила свої "Графічні історії"

Суспільне Суми

"Графічні історії" - виставка під такою назвою 1 грудня відкрилася в Сумській дитячій художній школі. Авторка – викладачка школи Аліна Ігнатьєва – представила свої найкращі графічні роботи.

Вона створює свої портрети, пейзажі та жанрові сцени лініями та штрихами, працює різними графічними матеріалами. Це її перша виставка, на якій, каже, представила роботи особливі, досконало пропрацьовані.

"У графіці є якась душевність, якась теплота, яку я відчуваю, і мені хочеться передати це в своїх роботах", - говорить авторка.

Кожна виставка в стінах школи – це звіт викладача про творчу роботу, адже він має постійно вдосконалюватися, щоб мати змогу сказати учням щось нове, каже директор школи Олексій Кузьменко.

"8 років як Аліна працює, я її ще випускав ученицею з художньої школи. І вона показала всі можливості графічної техніки. Графіка – це дуже скрупульозна і відповідальна техніка. Якщо в живописі можна мастихіном загладить все, а тут як зробив штрих – то вже все, не можеш нічого змінити, і воно характеризує роботу", - говорить Кузьменко.

І додає, що один з аспектів майстерності художника-графіка – вміння витримати контраст світла і тіні, чорного і білого, і це вміння повною мірою притаманне авторці цих робіт. Захоплення поетикою графіки, розповіла Аліна Ігнатьєва, передає своїм учням.

"Складнощі бувають іноді з тінями, як правильно покласти штрих та взагалі підібрати відтінок, так би мовити. Тому що графіка – це не тільки чорно-білі кольори", - розповідає її учениця Єлизавета Бажанова.

"Мене Аліна Володимирівна змогла зацікавити цим видом неймовірно, вона насправді гарно в ньому спеціалізується, вона робить неймовірні роботи, особливо мені подобаються її портрети", - каже Діана Іванова.

Виставка "Графічні історії" в приміщенні художньої школи триватиме протягом наступних трьох тижнів.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber