Маски, тести, комунікація. В Україні затверджено новий план заходів проти коронавірусу

. Урядовий портал

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за результатами засідання урядового антикризового штабу затвердив новий посилений план антикризових профілактичних заходів щодо боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19.

Як повідомила пресслужба Кабміну, керівники центральних органів виконавчої влади мають переглянути запаси держрезерву на предмет забезпечення засобами індивідуального захисту населення з урахуванням тримісячної потреби і до 11 березня визначити обсяг коштів, необхідний для поповнення держрезерву.

Прем’єр доручив подати інформацію про вітчизняних виробників індивідуальних засобів захисту та з’ясувати їхню здатність забезпечити попит населення та медзакладів на такі засоби.

Керівник Антимонопольного комітету повинен забезпечити виконання закону про економічну конкуренцію і захист прав пацієнтів під час роздрібної торгівлі засобами захисту.

Міністерству охорони здоров’я наказано розробити комунікаційний план з визначення алгоритмів дій, якщо будуть з’являтись випадки коронавірусу, і довести його до відома місцевих органів влади, а також відпрацювати питання створення мережі центрів з контролю і профілактики захворювань.

Крім цього, Шмигаль доручив передбачити огляд медпрацівниками та/або працівниками Держприкордонслужби всіх осіб, які прибувають в Україну з-за кордону і через контрольні пункти в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим. Доручено забезпечити чергування в пунктах пропуску реанімаційних і медичних автомобілей.

До 11 березня Мінохорони здоров'я та Міністерство фінансів зобов’язані подати пропозиції щодо збільшення фінансування на закупівлю лабораторними центрами МОЗ виробів медичного призначення, засобів індивідуального захисту та діагностичних матеріалів, а також тест-систем для визначення коронавірусу.

Що відомо

  • В Україні підтверджено один випадок захворювання на коронавірус. Інфікований чоловік нині перебуває в окремому боксі інфекційного відділення в Чернівецькій обласній лікарні, його стан стабільний.
  • З Російської Федерації на непідконтрольний Донбас хочуть перевезти українця, у якого виявили симптоми коронавірусу. За даними української розвідки, чоловік є громадянином України, але незаконно отримав російський паспорт, повідомили в штабі ООС.
  • Українські прикордонники 7 березня ввели тимчасові обмеження щодо перетину КПВВ на Донбасі через ситуацію з коронавірусом.