"Рятують падіння рейтингів". МЗС прокоментувало прийняття мешканців ОРДЛО до лав "Єдиної Росії"

МЗС України

Приймаючи до владної партії "Єдина Росія" мешканців тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, російська влада намагається врятувати власні рейтинги на тлі внутрішніх проблем.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у відповідь на оприлюднену ЗМІ інформацію про те, що перша сотня мешканців ОРДЛО вступила до "Єдиної Росії".

"Російська Федерація намагається витиснути максимальні дивіденди із силового захоплення територій в Донецькій та Луганській областях. Водночас, ніякі партійні квитки "Єдиної Росії" або обіцянки політичних кар’єр для "чиновників" окупаційної адміністрації не компенсують мешканцям Донбасу того горя і злиднів, які принесла російська окупація", – зазначив спікер.

Він наголосив, що Україна неодноразово заявляла про невизнання російських паспортів, нав’язаних українцям на тимчасово окупованих територіях.

"Ведення політичної агітації, відкриття осередків російських політичних партій та організація РФ виборів на окупованій частині Донбасу суперечать її зобов’язанням в рамках Мінських домовленостей і Нормандського формату, грубо порушують українське законодавство та норми міжнародного права", – підкреслив Ніколенко.

Речник додав, що у такий спосіб російська влада намагається врятувати власні рейтинги від падіння через внутрішні проблеми.

"Єдина Росія" рятує падіння рейтингів на тлі катастрофічної епідемічної ситуації та тотального обмеження прав і свобод людей в Росії за рахунок залучення до своїх лав жителів поневолених українських територій", – переконаний він.

Ніколенко зауважив, що натомість Росія може вплинути на поліпшення ситуації на Донбасі реальними кроками, а не політичними проєктами.

"Віддати наказ своїм збройним формуванням дотримуватися режиму припинення вогню, розблокувати роботу КПВВ, аби люди могли отримувати базові соціальні послуги, припинити перешкоджати молоді, яка шукає кращого життя на підконтрольній українському урядові території, забезпечити міжнародним гуманітарним організаціям безперешкодний допуск до всіх утримуваних осіб", – підсумував він.

Що відомо

  • Раніше стало відомо, що "Єдина Росія" готується прийняти до своїх лав по 100 лідерів бойовиків зі складу угруповань так званих "ДНР" та "ЛНР".
  • Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!