Рада підтримала створення ТСК з розслідування причин загибелі нардепа Полякова

Доповнено
Фото: Антон Поляков/Facebook

Верховна рада ухвалила постанову про утворення тимчасової слідчої комісії (ТСК) "з питань розслідування вбивства народного депутата України Полякова Антона Едуардовича". Ініціатором постанови стала нардепка Ганна Скороход ("Партія "За майбутнє").

"За" створення ТСК проголосували 322 народних депутата. Документ підтримали представники кожної парламентської фракції та групи. Жоден парламентар не проголосував "проти".

Рада підтримала створення ТСК з розслідування причин загибелі нардепа Антона Полякова. Суспільне, скріншот

Авторка постанови Ганна Скороход у пояснювальній записці до документа прямо пише, що нардепа Полякова вбили, хоча правоохоронні органи не дійшли до такого висновку. Нагадаємо, наразі розглядається декілька причин загибелі Полякова — хронічне захворювання, яке могло призвести до смерті, отруєння речовиною, як самостійно, так і невідомою особою.

"На сьогоднішній день у вищезазначеній справі здійснюється досудове розслідування, однак розгляд справи з незрозумілих причин затягується. Правоохоронними органами не здійснюється необхідний комплекс слідчих дій для забезпечення повного і всебічного розгляду справи. Позиція Міністерства внутрішніх справ не відповідає дійсності та матеріалам справи, нічим не підтверджується та порочить ім’я Антона Едуардовича Полякова, що є неприпустимим", — пише Скороход у проєкті постанови.

Згідно з документом, до першочергових завдань ТСК відносяться:

- проведення перевірки ходу розслідування правоохоронними органами України вбивства Полякова А.Е.;

- здійснення в межах, визначених чинним законодавством, парламентського контролю щодо відповідності дій правоохоронних органів вимогам Конституції України;

- проведення перевірки відомостей доказової бази, висновків, експертиз тощо;

- встановлення, збір інформації та отримання пояснень від осіб та/або підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб;

- ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

Що відомо

  • Вранці 8 жовтня стало відомо про смерть депутата Верховної ради Антона Полякова. Начальник поліції Києва Іван Вигівський заявив, що у ніч з 7 на 8 жовтня Поляков вечеряв у ресторані зі знайомим, після чого йому стало зле у таксі.
  • 11 жовтня стало відомо, що у крові Полякова окрім алкоголю, знайшли метадон. 26 жовтня стало відомо, що в організмі Полякова, окрім метадону, був димедрол – він підсилює дію наркотику.
  • Народна депутатка від партії "За майбутнє" Ганна Скороход заявила, що депутат Антон Поляков був задушений. Вона не визнає версію слідства про те, що у його організмі виявили сліди димедролу та метадону.
  • 5 листопада Ганна Скороход попросила створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для розслідування смерті народного депутата Антона Полякова.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!