У Марганці на Дніпропетровщині врятували від спилювання віковий дуб

Ексклюзивно
Фото: Мар’ян Корбут

У Марганці на Дніпропетровщині містяни врятували від спилювання віковий дуб. Про це в ефірі Українського радіо Дніпра повідомив директор Марганецького міського краєзнавчого музею, керівник товариства «Марганець туристичний» Мар’ян Корбут.

Він розповів: під час експедиції учасники товариства виявили дерево і дізналися, що воно продане на дрова.

Зараз дуб під наглядом, біля нього з'явилась інформаційна табличка.

За словами музейника, експедиція відбулася у балці, де були перші марганцеві копальні. Широку крону дуба учасники помітили випадково.

«Ми були вражені, бо перед нами стояв дуб-велетень, дуб-красень. Для нашого міста – це неймовірна знахідка. Такі дуби росли на Великому Лузі , який був затоплений у 1956 році. Нас вразило те, що дерево збереглося до наших часів, адже навкруги все масово випилюють», – сказав Мар’ян Корбут.

Фото: Мар’ян Корбут

У Марганці небайдужі жителі врятували від спилювання віковий дуб

Потім учасники товариства з'ясували, хто викупив дерева під спилювання, та знайшли власника.

«Власник розповів про свої наміри. Він купив дерева, щоб спиляти їх на дрова. Ми запропонували йому викупити у нього дерево. Нам була заявлена конкретна сума коштів. Але згодом чоловік, який викупив дерева під спилювання, обміркувавши ситуацію, заявив, що не стане брати з нас ані копійки, оскільки ми займаємось правильною та корисною справою», – сказав музейник.

Дерево назвали Володимиром.

За інформацією товариства «Марганець туристичний», окрім дуба, у Марганці росте вікова верба, яка має обхват у понад п’ять метрів. Біля неї розташований музей просто неба.

Читайте також

  • У Рівному вперше провели екскурсію віковими деревами
  • У Дніпрі, у парку імені Гагаріна, висадили 70 іменних декоративних райських яблунь

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро