Перейти до основного змісту

Лукашенко використовує мігрантів у власних політичних цілях – білоруський журналіст

. АР

Не визнаний низкою країн чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко за допомогою міграційної кризи намагається посилити свої політичні позиції відносно європейських країн.

Як зазначив у коментарі Суспільному редактор "Єврорадіо" Павло Свердлов, Лукашенко домагається поступок з боку Євросоюзу, зокрема своєї більшої своєї легітимації.

"На власному рівні, на рівні Лукашенка, взагалі не висуваються якісь вимоги. Він, навпаки, дотримується такої риторики, мовляв: "Чим може Білорусь, із населенням у дев’ять із половиною мільйонів людей, нашкодити Євросоюзу, населення якого 500 мільйонів", – зазначив журналіст.

За його словами, ці "подвійні стандарти" є характерними для Лукашенка.

"Думаю, у Європі чудово розуміють цей сигнал. Але на практиці ця ситуація позбавляє європейських адвокатів Лукашенка останніх аргументів, тому що, звичайно ж, відкрито лунають звинувачення в експорті мігрантів, у викраданні людей. Я маю на увазі ситуацію із літаком "Ryan Air", яка була на початку цього року навесні", – наголосив він.

Читайте також: У Білорусі мігранти спробували прорвати кордон з Польщею. Що відбувається

На переконання журналіста, пори це існує необхідність сідати за стіл перемовин та розмовляти із чинною білоруською владою.

"Таким чином політики просто підставляються під вогонь ЗМІ своїх країн, під вогонь інших політиків. Тому, на мій погляд, сьогоднішнє загострення мігрантської кризи призведе рівно до протилежних наслідків, ніж ті, на які розраховує Лукашенко", – підсумував він.а

На думку ж білоруського громадського діяча Сергія Бульби, Лукашенко ставить за мету "відбілити" репутацію президента РФ Володимира Путіна та загалом Росії.

"Він виконує деякі поради Росії", – зауважив він у коментарі Суспільному.

Що відомо

  • На польсько-білоруському 7 листопада мігранти, які намагалися потрапити на територію Польщі, закидали польських військових пляшками та гілками.
  • У Польщі заявили, що білоруська сторона підготувала найбільший на сьогодні штурм кордону за допомогою мігрантів.
  • На початку вересня президент Польщі Анджей Дуда запровадив надзвичайний стан на кордоні із Білоруссю через кризу, пов’язану з потоком мігрантів. Це перший надзвичайний стан, оголошений у Польщі після 1989 року.
  • 1 жовтня Сейм Польщі продовжив на 60 днів режим надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю через ситуацію з мігрантами.
  • Наприкінці жовтня у Польщі близько 60 мігрантів намагалися прорватися крізь білорусько-польський кордон поблизу Уснарза Гурни. Внаслідок інциденту двоє прикордонників дістали травми.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції