Відсутність вакцинації: скількох чиновників відсторонили на Рівненщині

Суспільне Рівне

На Рівненщині з усіх працівників облдержадміністрації та райдержадміністрацій станом на 8 листопада від роботи відсторонили лише одну людину, яка не вакцинована. Про це Суспільному повідомили в ОДА. У Рівненському міськвиконкомі з'ясовують, чи стосуються норми урядової постанови і їхніх працівників.

Яка ситуація з вакцинацію в ОДА

Головна спеціалістка пресслужби облдержадміністрації Анастасія Боднарська вакцинувалася від ковіду влітку. Суспільному вона розповіла, що з 8-го листопада для неї нічого не змінилося.

Анастасія Боднарська пригадала: сімейна лікарка не виявила протипоказів. Після двох доз Pfizer вона згенерувала документ про вакцинацію та отримала паперовий екземпляр.

Суспільне Рівне

"Мені радила вакцинуватися ще на початку березня моя сімейна лікарка. Вакцинацію перенесла нескладно: звичайно, боліла трішки рука, але це у всіх така "побічка", температура піднялася. Загалом це ніяк не вплинуло на мою якість життя після вакцинації", – зазначила головна спеціалістка пресслужби.

Загалом у департаменті цифрової трансформації та суспільних комунікацій через відмову від вакцинації нікого не відсторонили. 19 людей пройшли повний курс щеплень, ще троє – отримали першу дозу. Решта – у відпустках і на лікарняних.

Суспільне Рівне

Схожа ситуація у всій обласній адміністрації. Місяць тому тут було вакциновано 80% працівників. Керівник обласного департаменту цифрової трансформації Олександр Поліщук розповів, про те, що органи влади потрапили до переліку тих, хто має бути вакцинованим, дізналися на початку жовтня.

"Кожен працівник ознайомлювався під підпис. Люди побачили, що є конкретний дедлайн – 8 листопада, і пішли до лікаря, порадилися, лікар дозволив. І вакцинацію свою підтягнули", – розповів Олександр Поліщук.

Суспільне Рівне

Нацгвардія на вході до приміщення ковідні документ не перевіряє. Контроль за дотриманням вимог уряду поклали на керівників підрозділів.

"Стосовно органів державної влади на Рівненщині – ОДА, РДА, то станом на 8 листопада лише одна особа є відстороненою. З Дубенської РДА працівниця, прибиральниця. Всі інші перебувають на лікарняних і у відпустках, або працюють у штатному режимі. Загалом в ОДА і РДА вакциновані майже 94% працівників", – зазначив Олександр Поліщук.

Що кажуть у Рівненському міськвиконкомі

Майже всі чиновники вакциновані в міськвиконкомі Рівного, – пояснив заступник міського голови Юрій Поліщук. Цьогоріч для його працівників вакцинацію організовували декілька разів, але в мерії не розуміють, чи стосуються їх урядові вимоги. Тож звернулися до МОЗу за роз'ясненнями.

Суспільне Рівне

"В постанові було вказано про те, що пріоритет вакцинації з 8 числа – це освіта й органи місцевої влади. Було роз'яснення: "місцеві державні адміністрації". Власне, це роз'яснення ми зараз і чекаємо, відповідь на нього", – пояснив Юрій Поліщук.

За його словами, відповідь МОЗу нічого не змінить, адже у міській раді наголошують на вакцинації, зокрема й працівників органів місцевого самоврядування.

Що відомо

  • 8 листопада від роботи через відсутність щеплень від коронавірусу відсторонили 581 освітянина. Про це на брифінгу в Рівненській ОДА повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Подолін.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram