Вірменія — Азербайджан. Як минув рік після завершення війни

Associated Press

Майже рік тому на території Нагірного Карабаху офіційно завершилася друга війна. 45 днів кровопролитних боїв забрали життя тисяч цивільних та військових, сотні жителів невизнаної республіки стали біженцями. 10 листопада 2020 року, за участі Росії, Азербайджан та Вірменія підписали мирний договір. До Азербайджану, згідно з документом, відійшло кілька районів Нагірного Карабаху, а у Вірменії — спалахнули масові протести: громадські активісти та родичі загиблих виступили проти підписання такої угоди.

За рік обидві країни ледве оговталися від бойових дій та підраховують збитки, завдані війною. За словами посолки Азербайджану в Україні Ельміри Ахундової, наразі азербайджанці розгорнули на колишніх територіях Нагірного Карабаху масштабне будівництво. Головною перешкодою на цьому шляху в офіційному Баку вважають величезну кількість мін, якими забруднено майже всю територію Карабаху – близько 15 тисяч гектарів.

Своєю чергою в Єревані переконані, що Азербайджан вдається до руйнації церков та культурних цінностей. Посол Вірменії Владімір Карапетян розповів, що внаслідок етнічних чисток у Нагірному Карабаху не залишилося жодного вірменина. Дипломат зазначив, що Азербайджан відмовляється надати повну інформацію про кількість військовополонених і висловив сподівання, що ситуація зміниться внаслідок переговорів.

Азербайджанська та вірменська сторони по різному бачать процес мирного врегулювання ситуації, до якого, попри фактичне припинення бойових дій, ще дуже далеко. Про те, як живуть обидві країни за рік після війни, посли Вірменії та Азербайджану розповіли в ексклюзивних інтерв’ю "Суспільному".

Інтерв’ю з послом Вірменії в Україні

Інтерв’ю з посолкою Азербайджану в Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!