Переведення годинників на "зимовий" час. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

. pixabay

У ніч на 31 жовтня Україна перейде на "зимовий" час — годинники переведуть на годину назад. Так роблять у сотнях країн, водночас ЄС має скасувати перехід цьогоріч. В Україні законопроєкт, який має залишити країну "зимовому" часу, наразі провалили. Чому та коли у світі почали переводити годинники — у відео.

Годинники переведуть на годину назад. Вперше переводити час запропонував Бенджамін Франклін ще наприкінці XVIII століття, написавши жартівливе есе про те, скільки свічок можна зекономити, починаючи день раніше.

Ідею почали запроваджувати під час Першої світової війни для підтримки економіки. У США "літній" час називали "воєнним", позаяк він діяв під час двох світових воєн. У радянській Україні на "літній" час перейшли у 1981 році.

Годинники переводять у сотні країн. Втім, поступово відмовляються від цього. Цьогоріч скасувати перехід має ЄС. Переведення не економить багато електроенергії, водночас згубно впливає на здоров'я.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!