У США розвідка не змогла визначити джерело походження коронавірусу SARS-CoV-2

. Associated Press

Американські розвідувальні служби не змогли визначити джерело походження коронавірусу, який спричинив пандемію COVID-19 у світі.

Про це йдеться у відповідному звіті, опублікованому 29 жовтня.

"Три групи аналітики не мають єдиної точки зору щодо жодного з пояснень (походження вірусу — ред.) без додаткової інформації, при цьому одні аналітики віддають перевагу природному походженню, інші – лабораторному, а деякі вважають гіпотези однаково вірогідними", — йдеться у повідомленні.

Обидві версії базовані на інформації до серпня 2021 року й на непрямих даних, без прямих свідченнях, позаяк КНР офіційно відмовився співпрацювати у розслідуванні походження вірусу. Водночас аналітики вважають, що вірус не був розроблений як біологічна зброя.

Читайте також: Голова ВООЗ назвав три умови для подолання пандемії COVID-19

"Розбіжності аналітиків значною мірою випливають із відмінностей у тому, як групи зважують звіти розвідки та наукові публікації, а також брак розвідувальної та наукової інформації... Вони не зможуть надати більш точного пояснення походження COVID-19, якщо нова інформація не дозволить їм визначити конкретний шлях для первинного природного контакту з твариною або визначити, що лабораторія в Ухані займалася SARS-CoV-2 або віднайти близький попередник вірусу до появи COVID-19", — йдеться у звіті.

Як пише "Радіо Свобода", загальний висновок звіту, підготовленого американською розвідкою за вказівкою президента США Джо Байдена, було оприлюднено в серпні.

"Фахівці наголошують, що пошук оригінального носія нових вірусів зазвичай займає довгий час. Наприклад, лише у 2017 році було встановлено, що джерелом коронавірусу, що спричинив спалах атипової пневмонії в південно-східній Азії у 2002 році були кажани, які мешкали в печері в провінції Юньнань", — пише видання.

Що відомо

  • 14 жовтня Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про створення нової науково-дослідної групи, яка вивчатиме походження вірусу SARS-CoV-2, а також інших патогенів.
  • 28 серпня стало відомо, що розвідувальні служби США вважають, що коронавірус не був розроблений як біологічна зброя. Проте вони ще не визначилися з єдиною версією походження вірусу через брак даних.
  • Розвідувальні органи США надали президентові Джозефу Байдену звіт про ймовірне походження коронавірусу. У доповіді немає остаточних висновків з цього питання, зокрема через брак докладної інформації від китайської сторони.
  • У березні Всесвітня організація охорони здоров'я та Китай назвали "малоймовірним" одну з найпоширеніших теорій появи COVID-19, яка припускає, що вірус "утік" з лабораторії уханьського Інституту вірусології.
  • Перший офіційний випадок зараження COVID-19 виявили в китайському місті Ухань у 2019 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!