Рівненщина переходить у "помаранчеву" епідзону. Що це означає

Суспільне Рівне

Рівненщина виходить із "жовтої" зони карантину та переходить у "помаранчеву". Таке рішення 22 жовтня прийняла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), спираючись на динаміку захворюваності на COVID-19, інформує кореспондент Суспільного із засідання.

Головний санлікар області Роман Сафонов сказав, що дані свідчать про подальше погіршення ситуації.

"Як свідчить аналіз за два тижні, в регіоні спостерігається тенденція до зростання захворюваності. Найчастіше серед дітей хворіють школярі. Це спостерігається в переважній більшості тергромад", – сказав Роман Сафонов.

Найбільше перевищення спостерігається в Рівненському районі. Також зростає кількість смертей: від десяти до 18 смертей щоденно.

"Якщо хтось думає, що гірше не буде - подивіться на інші області, менші за нашу, де в рази більше. Тому якщо нічого не робити - буде гірше. Ми останні дні відповідаємо показникам "помаранчевої" зони, а найближчим часом очікується перехід і у "червону" зону", – сказав Сафонов.

Санлікар запропонував посилити контроль за дотриманням карантину та ввести додаткові обмеження на території всіх громад. Особливо, додав, це стосується Радивилівської та Острозької громад.

Керівник Держпродспоживслужби області Володимир Лазарчук закликав громади допомагати із контролем за дотриманням карантину, адже своїми силами охопити всю область складно. Голова ОДА Віталій Коваль у цьому його підтримав.

Заступник начальника поліції області Руслан Стрельбіцький сказав, що правоохоронці щодня виявляють порушення під час перевезень, зокрема, пасажирів без масок, а також допуск понад норму клієнтів у заклади харчування та фітнесклуби.

"Ми проходили цей період. Ми розуміємо, що життя залежать іноді від швидких і непопулярних рішень. Наша задача – вберегти людей", – зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

Рішення комісія прийняла одноголосно. У "помаранчеву" зону область переходить з 23 жовтня.

Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко зазначив, що перехід у "помаранчеву" зону означає суттєве посилення контролю, а також у громадах, де спостерігається значне перевищення показників, можуть власним рішенням запровадити окремі заходи, які притаманні червоному рівню епіднебезпеки.

Що таке "помаранчева" зона карантину

"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки містить обмеження "жовтої" зони та визначається сигнальним про наближення регіону до "червоної" зони. Слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у півтора метра, а також забороняється:

 • проведення масових заходів за участю більш як однієї особи на чотири квадратні метри площі будівлі або території,
 • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
 • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж одна особа на десять квадратних метрів,
 • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

"Помаранчевий" рівень визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

 • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
 • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом семи днів на 100 000 населення менше ніж 300,
 • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за сім днів на 100 000 населення понад 60,
 • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
 • зростання кількості госпіталізацій за сім днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На "помаранчевому" рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

Що відомо

 • У Національній академії наук України прогнозують, що у період з 20 до 26 жовтня середня кількість нових випадків захворювання на COVID-19 на добу становитиме від 18 тисяч до майже 21 тисячі на добу.
 • Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозує, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.
 • Кабмін підготував постанову, за якою у "помаранчевій" та "червоній" карантинних зонах прохід до державних установ та підприємств буде доступний вакцинованим проти коронавірусу, або за наявності ПЛР-тесту, довідки про перенесену хворобу чи тесту на антиген.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram