Влада Австралії виплачуватиме компенсації за розрив аб'юзивних стосунків

. unsplash

Уряд Австралії одноразово виплатить 5 тисяч австралійських доларів (3,7 тисячі доларів США) жертвам аб'юзуАб'юзивні стосунки — насильницькі стосунки або взаємини, в яких одна людина порушує особисті кордони іншої, принижує, допускає жорстокість в спілкуванні та діях з метою придушення волі жертви. Це принизливі взаємини між "тираном" і "жертвою", які супроводжуються постійними маніпуляціями за допомогою грошей, шантажу, погроз і фізичної агресії, а також моральним знущанням з боку агресора. У такому типі стосунків жертва й агресор не міняються місцями, жертва з ряду причин не може вийти з цих взаємин. Насильницькі стосунки є основою домашнього насильства, проте є не тільки сімейними, можуть існувати в будь-яких інших видах міжособистісних зв'язків. у відносинах. Програма підтримки розрахована для представників всіх статей.

Про це пише CNN.

"Уряд Австралії пропонує одноразові виплати, щоб допомогти людям позбутися насильницьких стосунків. Починаючи з вівторка (19 жовтня — ред.), потерпілі можуть подавати заявку на виплату 5 тисяч австралійських доларів, що включає готівку та прямі платежі за такі витрати, як шкільний збір", — йдеться у повідомленні.

Згідно з урядовими даними, жінки складатимуть більшість заявників у країні, позаяк у країні кожні дев’ять днів жінка стає жертвою вбивства зі сторони свого партнера. Хоча виплата була схвалена правозахисниками, деякі вважають, що вона не вирішує корінних причин насильства в сім’ї в Австралії.

Читайте також: Поглянути збоку. Добірка серіалів про аб'юзивні стосунки

Виконавча директорка Вікторіанського жіночого фонду Мері Крукс вважає, що в країні необхідно провести більш широкі дебати щодо цієї проблеми. Вона також додала, що потрібно ставити питання про те, чому жінок змушують залишити сімейний дім.

"Тут є велика морально-етична та політична проблема. Чому жінці доводиться далі переживати цю надзвичайну травму та пертурбацію у своєму житті, коли вона, власне, не заподіювала жодної шкоди... Чому вона повинна бути в такому положенні, щоб швидко забрати дітей та домашніх тварин і, можливо, не мати змоги отримати місце у притулку", — вважає Крукс.

Зазначається, що згідно з доповіддю Всесвітнього економічного форуму щодо глобального гендерного розриву за 2021 рік, Австралія перебуває на 50-му місці у відповідному рейтингу — значно нижче, чим США, Велика Британія, Франція та Нова Зеландія.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!