У місті на Дніпропетровщині школярів відправлять на двотижневі канікули через відсутність опалення

Оновлено

У Новомосковську на Дніпропетровщині через відсутність опалення в школах учнів відправлять на двотижневі канікули. Відповідне рішення ухвалила міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, його оприлюднили на офіційному сайті міськради.

За документом, додаткові канікули в школах та позашкільних навчальних закладах міста триватимуть з 18 по 31 жовтня. Комісія визнала ситуацію, яка склалася з газопостачанням закладів соціальної сфери, надзвичайною.

Інформацію про вимушені канікули в місті Суспільному підтвердила начальниця управління освіти Новомосковської міської ради Ірина Рябоконь.

«Стосовно закладів освіти – ситуація загострена, тому що наразі у нас початок жовтня і зрозуміло, що опалення в закладах ще немає, а в класах достатньо холодно. У дітей велике навантаження, старші класи мають по 7-8 уроків – і діти хворіють», – сказала вона.

В.о. директора гімназії №15 Олена Ругно повідомила, що до вимушених канікул готові: навчальні програми ущільнили та забезпечили учнів додатковими завданнями.

«Навчаються додатково, читають літературу, роблять різні проєкти, дослідження – у дітей є той час, коли можна і навчатися додатково, але й дати відпочинок і не захворіти», – зауважила педагогиня.

Окрім того, міська спецкомісія вирішила, що через погіршення епідемситуації проведення масових заходів 14-17 жовтня в Новомосковську буде заборонене.

Також ухвалили рішення про посилення контролю за дотриманням заходів епідбезпеки в автотранспорті, на ринках, у магазинах тощо.

Що відомо

  • Наприкінці вересня в Києві на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові підписали меморандум, що гарантує бюджетним установам газ за ціною 16,39 грн за 1 кубометр. Але він не вирішує проблем бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водозабезпечення.
  • Бюджетні установи та організації, які мають автономні котельні, зобов'язані закуповувати газ на тендерах, відповідно до закону "Про державні закупівлі". Оскільки частина закладів соцсфери мають автономні котельні, вони мають закуповувати паливо безпосередньо у постачальників за індивідуальними договорами й за ринковими цінами.

Читайте також

  • У місті на Дніпропетровщині в ніч на 12 жовтня стартує опалювальний сезон
  • У Дніпрі готуються до опалювального сезону

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро