Гол Шевченка у ворота Філімонова в матчі Росія - Україна: відео

Скріншот трансляції

Це сталося 9 жовтня 1999 року.

Збірні України та Росії у відбіркових раундах на чемпіонат Європи чи світу пересікалися лише одного разу - у відборі на Євро-2000. Тоді українці вдома обіграли росіян 3:2, а один з вирішальних матчів для обох команд було зіграно в Москві.

У випадку перемоги Росії - ця збірна виходила напряму на чемпіонат Європи, в іншому випадку Україна займала б перше або друге місце і випереджала Росію.

Росіяни забили перший гол на 75-й хвилині - Валерій Карпін відкрив рахунок у матчі. Утім, на останніх хвилинах матчу Україна зрівняла рахунок: Андрій Шевченко прямим ударом зі штрафного з 40 метрів закинув м'яча за спину Олександра Філімінова - 1:1!

Позиція для удару була не гольова, але Філімінов помилився на виході, а Шевченко наважився пробити. Цей гол було забито 9 жовтня 1999 року - 22 роки тому.

Відео голу Шевченка у ворот Філімонова

Ось як прокоментував цей гол Шевченко (інтерв'ю "В гостях у Гордона"):

"Дійсно курйозний гол, та не один раз в житті таке буває. Це був дуже важливий м'яч, адже було таке велике протистояння. Цей момент я пам'ятаю: Йожеф Сабо був тренеом. Не пам'ятаю, метрів 40 до воріт було. Я підходжу бити цей м'яч, якраз наша лавочка, Йожеф Йожефович каже: "Андрій, йди в штрафну". Я розвертаюся, кажу: "Йожеф Йожефович, заспокойтеся. Я зараз заб'ю". Я ставлю м'яч, незрозуміла траєкторія, я бив у ворота, а бачу воротар втрачає позицію, а потім ловить м'яч уже у воротах і залітає у ворота. І в цей момент я біжу до Йожефа Йожефовича", - розповів Шевченко.

Матч Росія - Україна закінчився з рахунком 1:1. Україна зайняла друге місце в групі та вийшла в раунд плей-оф, а Росія - третє та вилетіла з турніру.