У мене не було конфлікту з фракцією "Слуга народу" — Разумков

Оновлено
Дмитро Разумков. Фото: Суспільне

Голова Верховної ради Дмитро Разумков заявив, що у нього немає конфлікту та "ідеологічних протиріч" із фракцією "Слуги народу". Також він не обговорював питання своєї відставки із президентом Володимиром Зеленським.

Про це він розповів 30 вересня під час брифінгу журналістам, передає кореспондент Суспільного.

"Дійсно, зранку надійшов лист зранку від фракції "Слуга народу", підписаний головою фракції... Чи було засідання фракції? Наскільки мені відомо, то не було. Щодо конфлікту: у мене дійсно немає конфлікту, якщо його хочуть створити — це вже інше питання. Хотілося б зрозуміти всіх суб'єктів цього конфлікту, тому що у мене не було ні конфліктних ситуацій на фракції, ні тим більше мене не було запрошено на фракцію", — заявив спікер.

За його словами, ситуація щодо можливої відставки є результатом "якого колективного рішення". Водночас Разумков вважає, що його не запросили на конференцію "Слуги народу" у Трускавці, позаяк "там будуть збирати підписи".

"У мене є мої принципи, є моя позиція. Вона не відрізняється від принципів фракції "Слуга народу" 2019 року, немає ідеологічних протиріч... Чи впевнений я, що у всіх залишилась та ж сама позиція — це відкрите питання. Свою позицію я буду відстоювати і публічно і якщо запросять на фракцію — прийду. Я думаю, що я зможу відповісти на кожне запитання. Про Трускавець — я дійсно не запрошений. Без запрошення не їжджу", — додав голова ВР.

Також він додав, що не обговорював цю ситуацію з президентом Володимиром Зеленським, водночас підтвердив, що мав розмову з Давидом Арахамією. За його словами, від голови фракції "претензій не почув": "Мені багато депутатів дзвонили (зі "Слуги народу" — ред.) і сказали, що за таке рішення (відставку Разумкова — ред.) не голосували".

Відставка Разумкова

30 вересня представники фракції "Слуга народу" запросили підписний лист з вимогою відставки голови Верховної ради Дмитра Разумкова. Про це він заявив у Facebook.

"Очікувано, колеги прийшли за підписними листами про відкликання мене з посади Голови Верховної Ради України. Відповідну пропозицію подав голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. Одразу розписав документ на Апарат Верховної Ради України. Як і обіцяв, зволікати з процесом не буду. Сьогодні колеги отримають підписні листи", – розповів Разумков.

Відповідно до Регламенту Верховної ради, голова ВР може у будь-який момент бути відкликаним з посади у зв'язку з незадовільною роботою або в разі відсторонення від проведення засідань. Відповідна пропозиція вноситься на розгляд парламенту за поданням не менш як третини народних депутатів від конституційного складу Ради.

Підписні листи вже у ВР

Як повідомила прессекретарка спікера Ольга Туній, підписні листи про відкликання голови Верховної ради Дмитра Разумкова готові й містяться в апараті парламенту.

"Підписні листи за зверненням фракції "Слуга народу" про відкликання голови Верховної ради України готові та знаходяться в апараті Верховної ради. Ініціатори даного процесу вже мають можливість забрати підписні листи та продовжувати процедуру згідно з регламентом", — написала вона.

Що кажуть у партії

Речниця партії "Слуга народу" Юлія Палічук повідомила "Суспільному", що на засіданнях фракції тема відкликання з посади керівництва парламенту не порушувалася, а запит підписного листа за відставку Дмитра Разумкова є ініціативою Давида Арахамії

"В ході виїзного засідання у Трускавці заплановане обговорення кадрових питань у виконавчій та законодавчій гілках влади. Стосовно повідомлень у ЗМІ про направлення листа на ім‘я голови Верховної Ради з проханням дати доручення Апарату парламенту виготовити відповідні підписні листи, повідомляємо, що це право народного депутата, передбачене законом про регламент, і ним може скористатися кожен народний обранець", – розповіла речниця.

Конфлікт Разумкова та "Слуг"

Суперечка виникла навколо Законопроєкту № 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" ще до розгляду в залі Верховної ради спровокував кризу та суперечки в парламенті.

Першим наріжним каменем стала пропозиція голови ВР Дмитра Разумкова надіслати проєкт закону на експертизу Венеціанської комісії. До спікера з відповідною пропозицією звернулася омбудсман Людмила Денісова, яка заявила про те, що цей документ може суперечити Конституції та порушувати права людини, а відтак не має бути підтриманим в Раді. Ії пропозицію щодо незалежної експертизи також підтримала низка фракцій парламенту: "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос".

Утім, у фракції "Слуги народу" виступили проти цього. Голова фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія звернувся Разумкова із проханням не відправляти на експертизу Венеційській комісії законопроєкт про олігархів. Він заявив, що проєкт закону слід надсилати на експертизу Венеціанської комісії після голосування у другому читанні.

Попри все Разумков відправив документ до Венеціанської комісії і його взяли в роботу. Але суперечки між спікером і монобільшістю продовжилися на засіданні Погоджувальної ради 20 вересня. Зокрема, порядок денний Ради на 21-24 вересня 2021 року, у який не було включено законопроєкт про олігархів, не підтримала жодна фракція Ради.

Що відомо

  • 1 липня Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5599 "Про олігархів". Відповідне рішення підтримали 275 народних депутатів.
  • 23 вересня Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5599 про статус олігархів. Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом але "за" проголосували 279 народних депутатів.
  • Спікер Дмитро Разумков був відсутній на даному засіданні через захворювання на COVID-19. Опозиційні фракції звинуватили заступника спікера Руслана Стефанчука, який головував на засіданні, у грубих порушеннях регламенту.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!