В Україні від подачі позову до першого засідання суду минає близько двох місяців — Опендатабот

impactlaw.com

В Україні від подачі позову до першого судового засідання пересічний громадянин чекає близько двох місяців.

Про це 27 вересня повідомила платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

"У суді загальної юрисдикції людині, яка бажає розлучитися, доводиться чекати першого розгляду в середньому 55 днів. У суді адміністративному, сперечаючись з податковою службою, — 49 днів. У господарському суді у справах про повернення заборгованостей — 62 дні", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що причина подібних строків — у всіх регіонах не вистачає суддів: "При цьому частина тих суддів, які зараз числяться в штаті, не володіє повноваженнями, що дозволяють вести суддівську діяльність. Наприклад, в Шевченківському районному суді Києва з 35 суддів повноваження є лише у 26".

Читайте також: З початку року в Україні зафіксовано понад 300 рейдерських атак — Опендатабот

Вказується, що жителі цього району, бажаючи розлучитися, в середньому чекають початку шлюборозлучного процесу 103 дні. В цілому по столиці середній показник — 72 дні, по області — 73 дні.

"У регіонах швидше за все шлюборозлучні процеси запускаються в судах Івано-Франківської області — "всього" 40 днів очікування. В середньому по Україні цей показник дорівнює 55 дням. Схоже спостерігається і в адміністративних, і у господарських судах", — пояснюється у матеріалі.

Водночас в адміністративних судах однією з найпоширеніших категорій справ є суперечка з податковою службою: першого засідання в таких позовах потрібно чекати приблизно 49 дні ("найшвидша" — Луганська область (в середньому 31 день очікування), найповільніша — Волинська (67 днів).

Читайте також: В Україні презентували додаток "єСуд". Скільки коштувало його створення

У "Опендатабот" зазначають, що провадження щодо заборгованостей між компаніями, "найбільш типові для господарського судочинства". Вони, за даними, вимагають близько 62 днів очікування: найшвидшi суди — в Чернівецькій та Івано-Франківській областях (42 дні), найповільніші — в Київській області (80 днів).

"І це йдеться лише про очікування першого засідання, яким суд частіше за все не закінчується. На наступне засідання також доведеться чекати місяці, а в цілому розгляд вашої справи може розтягнутися на роки. Зі 7 тисячі суддівських місць в Україні на сьогоднішній день зайнято лише 5,1 тисячі, Причому необхідні повноваження для ведення процесів мають тільки 2,7 тисячі суддів", — резюмується у матеріалі.

Читайте також: Е-митниця, вибори та перепис. Зеленський анонсував розширення переліку цифрових послуг

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!