На держпорталі "Екосистема" вже доступні сім послуг — Міндовкілля

АР

За допомогою державного порталу "Екосистема" українці можуть дізнатися необхідну інформацію про екологічну ситуацію, а також отримати ті чи інші дозвільні документи.

Про це в ефірі телеканалу "ДОМ" розповів заступник міністра охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець.

"Екосистема" — це таке середовище співіснування трьох стейкхолдерів: держава, громадськість і бізнес. В екології завжди була проблема співіснування цих трьох стейкхолдерів. Ми хочемо її вирішити. Найперше — шляхом відкриття всієї екологічної інформації, позаяк вона не може бути закритою", — зазначив Стрілець.

За його словами, буде доступна вся екологічна інформація, зокрема щодо:

 • дозволів;
 • стану навколишнього середовища;
 • стану атмосферного повітря;
 • моніторингових даних.
Читайте також: Міндовкілля ініціювало законопроєкт про обмеження обігу та виробництва пластику

"На сьогодні держава нас зобов'язує відкривати 38 реєстрів даних. Станом на вчора у нас вже відкрито 60 реєстрів екологічної інформації. До кінця року їх буде 80, і наступного року їх буде 172", — уточнив заступник міністра.

Зазначається, що вся інформація з'явиться у вигляді окремих шарів на мапі і вона доступна у режимі "бета". Її можна відкривати, надавати пропозиції та рекомендації міністерству щодо доопрацювання, щодо дизайну.

Водночас на порталі доступні послуги: із 29 екологічних послуг, які на сьогодні передбачені законодавством, 7 вже можна отримати у режимі онлайн, зокрема:

 1. висновок з оцінки впливу на довкілля;
 2. висновок на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку відходів;
 3. декларація про відходи;
 4. дозвіл на спеціальне водокористування;
 5. лісорубний квиток;
 6. ліцензія на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами;
 7. сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Також, за словами заступника міністра, до кінця цього року на сервісі планують запустити ще кілька послуг.

"Це буде ще й видача дозволу на викид в атмосферне повітря. Це дуже складний процес, який має кілька етапів. На сьогоднішні, офіційно за термінами, якщо підсумувати кожен етап, це займає від 2,5 місяців. Іноді це затягується на місяці, іноді — до року", — пояснив чиновник.

Що відомо

 • Мінцифри у червні запустило новий державний портал "Екосистема".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!