Pfizer заявив про ефективність своєї вакцини для дітей до 11 років

АР

Компанії Pfizer і BioNTech заявили про безпечність та ефективність своєї вакцини від COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років.

Як повідомляється на сайті Pfizer, такі результати продемонстрували результати другої фази випробувань препарату.

"Для учасників (випробувань – ред.) віком від 5 до 11 років вакцина виявилась безпечною, добре переносилася і показала стійку нейтралізуючу відповідь антитіл. Компанії планують якомога швидше надати ці дані в FDA, EMA та інші регулюючі органи по всьому світу", – йдеться у повідомленні.

При цьому під час випробувань застосовувались дві дози по 10 мкг з інтервалом 21 день, що є менше, доза, ніж доза у 30 мкг, яка використовується для людей від 12 років і старше.

"Відповіді антитіл в учасників, які отримували дози по 10 мкг, можна було порівняти з такими, зареєстрованими в попередньому дослідженні Pfizer/BioNTech у людей віком від 16 до 25 років, імунізованих дозами 30 мкг. Доза у 10 мкг була ретельно вибрана як краща доза з точки зору безпеки, переносимості та імуногенності у дітей від 5 до 11 років", – зазначають дослідники.

Головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла повідомив, що компанія невідкладно подасть результати досліджень у відповідні регулюючі органи.

"Із липня кількість випадків захворювання COVID-19 серед дітей у США виросло приблизно на 240 відсотків, що підкреслює необхідність вакцинації для громадської охорони здоров'я. Ці результати випробувань забезпечують міцну основу для отримання дозволу на нашу вакцину для дітей від 5 до 11 років, і ми плануємо в терміновому порядку подати їх в FDA і інші регулюючі органи", – розповів він.

Компанія планує провести дослідження ефективності вакцини для дітей віком до 5 років вже цьогоріч.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я дозволило комбінування вакцин Moderna та Pfizer/BioNTech.
  • Національна академія наук прогнозує подальше збільшення добової кількості нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні. Впродовж 22-28 вересня прогнозується в середньому до понад 5200 випадків.
  • МОЗ розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря.
  • Головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у листопаді Україна може наблизитися до "червоної" зони епідеміологічної небезпеки, тому в країні можуть впровадити локдаун.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я очікує нову хвилю захворюваності на коронавірус восени.
  • В Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!