Кабмін затвердив умови приватизації "Більшовика" у Києві

УНІАН

Кабінет міністрів затвердив умови продажу державного пакета акцій заводу "Перший київський машинобудівний завод" у Києві.

Як повідомили у пресцентрі Фонду держмайна, стартова ціна 100% акцій АТ "ПКМЗ" (колишній завод "Більшовик") встановлена на рівні 1,39 млрд грн.

До державного пакета входить з 44 579 720 акцій номінальною вартістю 11 144 930 гривень.

За рішенням уряду, новий власник підприємства повинен виконати низку соціальних та економічних умов, зокрема:

  • соціальні гарантії для працівників, зокрема погашення заборгованостей з заробітних плат та ЄСВ, виконання чинного колективного договору та недопущення звільнення протягом визначеного терміну;
  • інвестувати в модернізацію підприємства щонайменше 57 млн грн протягом 3 років;
  • збереження частини виробництва, яке має потенціал, на майданчику у м. Київ або у м. Жашків або інших виробничих потужностях на території  України;
  • забезпечити погашення заборгованостей АТ «ПКМЗ» перед трудовим колективом, держбюджетом, та іншими кредиторами. Наразі борги налічують понад 500 млн грн.

Крім того, обладнання для виготовлення продукції із спецпризначенням буде передано на баланс оборонним підприємствам.

Що відомо

  • У березні 2020 року Верховна рада прийняла законопроєкт, яким тимчасово, а саме на період карантину, обмежив проведення "Великої приватизації".
  • 4 лютого парламент ухвалив за основу зміни до закону "Про приватизацію державного і комунального майна", який розблоковує проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації у період карантину.
  • Верховна рада підтримала зміни до закону "Про приватизацію державного і комунального майна", які дозволяють проведення аукціонів з продажу об’єктів "великої" приватизації у період карантину.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в межах масштабної приватизації в Україні у першу чергу почали передавати у приватну власність сотні неефективних підприємств, а не стратегічні об'єкти.
  • 15 липня Фонд державного майна завершив аукціон з продажу готелю "Дніпро". Об'єкт придбала компанія ТОВ "Смартленд" за понад мільярд гривень. Ставка, яка виграла, перевищила початкову ціну в понад 13 разів.
  • Переможець аукціону з приватизації столичного готелю "Дніпро" переказав до державного бюджету понад мільярд гривень за його купівлю.

Читайте також

В’язниці, вокзали і заводи: які об’єкти приватизують. Відповідає голова ФДМУ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!