Кропивницькі стінописи. Міськрада затвердила перелік малюнків, які перенесуть на будівлі

Facebook Креативний простір KOWO

Комісія Кропивницької міської ради відібрала ескізи малюнків, які перенесуть на будівлі міста в рамках конкурсу вуличних малюнків ”КропАрт” або ”Стінопис:kr 2021” за гроші з міського бюджету. Про це Суспільному розповіла Катерина Білокінь – менеджера з комунікацій громадської організації "КОВО", що є співавторами проєкту. Нині складають список пропозицій щодо стін і будівель, де нанесуть затверджені малюнки.

Комісія затвердила шість з десяти екскізів-переможців голосування організаторів конкурсу. Решта, 4 малюнка, за результатами голосування, були поза чільною десяткою.

Відібрані ескізи – "Літо" (ліворуч) і "Древо" (праворуч). Кропивницька міська рада

Катерина Білокінь розповіла, що на конкурс подали 47 ескізів, 15 з яких відібрали члени журі, сформованого авторами проєкту. Їх передали на розгляд в міськраду: ”Планували реалізувати проєкт до 22 серпня, але процедура затвердження екскізів затягнулася. Тепер збираємо пропозиції щодо того, де малювати”.

Відібрані ескізи – "Поцілунок" (ліворуч), "Квітучі риби" (посередині), "Квіти у волоссі" (праворуч). Кропивницька міська рада

За перенесення ескізів на стіни відповідатимуть їх автори, для допомоги яким організатори залучать волонтерів. Грантові гроші з міського бюджету витратять на фарбу, пензлі тощо. Хуложники і волонтери працюватимуть безкоштовно. За потреби, залучать гроші організаторів або оголосять додатковий збір грошей: ”Серед переможців є жителі інших міст. Наприклад, Олександрії та Кривого Рогу. Відповідно, це теж може затягнути процес реалізації малюнків, бо потрібно буде узгоджувати час нанесення малюнку з їхнім робочім графіком”.

Відібрані ескізи – "Козак Мамай" (ліворуч), "Пізнання Всесвіту" або "Шлях через життя" (праворуч згори), "Вир думок" (праворуч внизу). Кропивницька міська рада

Щодо локацій, розповіла Катерина Білокінь, є конкретні пропозиції для конкретних малюнків. Крім них, формують список пропозицій від підписників сторінок організаторів у соцмережах. Його передадуть на затвердження у міськраду: ”Я вже маю письмові дозволи по чотирьох приватних будівлях від їх власників. Далі – якщо будівля перебуватиме не у комунальній власності, а на балансі об’єднання співвласників, то домовлятимемось з ними”.

Відібрані ескізи – "Юкубус" (ліворуч), "Відкрий свої двері" (праворуч). Кропивницька міська рада

На 10 стінописів розміром 3х2, 3х3, 3х5 метрів має вистачити виділених міськрадою 33 тисяч гривень – додала Катерина.

Що відомо

  • Конкурс вуличних малюнків – один з переможців міського конкурсу ”Дієві ініціативи”. Реалізовуватимуть проєкт на умовах співфінансування: з майже 40 тисяч гривень, потрібних на його реалізацію, з міського бюджету виділять 33150 гривень. Головне завдання проєкту, за словами його співавтора – збільшення кількості волонтерів, які зацікавлені у розвитку візуальної творчості та покращення естетичної привабливості міста.
  • ”Стінопис:kr 2021” – спільний проєкт громадських організацій "КОВО" та "Клуб прогресивних ініціатив".

Читайте також