Снігопад, мороз та сильний вітер. До Антарктиди прийшла "справжня зима"

Олександр Книжатик

Національний антарктичний науковий центр заявив, що на українській станції "Академік Вернадський" спостерігається вітер понад 33 метри на секунду, снігопад та мороз -12, який відчувається майже як -38 градусів.

"Уночі (10 серпня — ред.) на станції "Академік Вернадський" почалася справжня зима: наш острів Галіндез накрила сильна завірюха з рекордною для цієї зимівлі швидкістю вітру – 33,2 м на секунду", — заявили у центрі.

Всю ніч очільник станції Богдан Гаврилюк, який нині — нічний черговий, по черзі з дизелістом Олександром Книжатком та механіком Олександром Милашевським розгрібали кучугури біля станції. Також було вимкнено певну апаратуру, підготовано до запуску запасний дизель-генератор та встановлено аварійне світло.

"Ми вийшли чистити сніг, але згодом, за секунди, нас накрило, і ми не бачили одне одного на відстані 6-7 метрів. Просто здувало з ніг!", – повідомив кухар Артем Ігнатенкo.

Зазначається, що нині висота снігового покриву – майже 2 метри (196 см). І хоча температура становить -12 С°, але оскільки вологість – 86%, то це відчувається майже як -38 С°.

"За вікном нарешті справжня антарктична зима і ми зустрічаємо її у піднесеному настрої", — заявила 26-та українська експидиція.

Середня температура взимку в Антарктиді від -60 до -70°C, а влітку від -25° до -45°C. У деяких регіонах південно-східної Антарктиди середньорічна температура може становити -60,1 градуса. Взимку коливання температур трохи менше, ніж влітку.

Що відомо

  • Від атлантичного узбережжя Антарктиди відколовся айсберг площею 4320 квадратних кілометрів. Він є найбільшим з айсбергів, що нині існують у світі.
  • Наприкінці лютого в Антарктиді від шельфового льодовика Бранта відколовся айсберг площею 1270 квадратних кілометрів і товщиною 150 метрів. На вказаному льодовику розташована британська дослідницька станція Halley.
  • У жовтні 2019 року від Антарктиди відколовся айсберг вагою 315 мільярдів тонн.
  • Один з найбільших айсбергів у світі з назвою "А68а" розколовся на шляху до зіткнення з островом Південна Джорджія у південній Атлантиці.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я назвала кліматичну кризу однією з глобальних проблем, яка щорічно вбиває близько семи мільйонів людей.

Читайте також

"Червоний код для людства". ООН оприлюднила звіт щодо глобальних кліматичних змін

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!