Українці та іноземці пройшли два кордони санконтролю перед посадкою в Ухані, всі здорові

Доповнено
МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я та Міністерстві закордонних справ повідомили, що до вильоту з китайського Уханя готуються 48 українців і 29 іноземців, вони вже пройшли дві лінії санітарного контролю, завершується третій, всі здорові.

На брифінгу 19 лютого заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль розповів про проходження санітарного контролю перед посадкою. "Зараз триває проходження третьої лінії санітарного контролю, дві вже пройдено — всіма громадянами України та іноземцями, які прибудуть в Україну... По проходженню двох кордонів всі є здоровими", - повідомив він.

За даними Коваля, серед іноземців - двоє громадян Казахстану, вони зійдуть з борту під час посадки літака в Алмати.

Крім цього, всі пасажири вже пройшли паспортні, митні та інші процедури.

На запитання, куди саме в Україні приземлиться літак, Коваль сказав, що є 4 місця дислокації, але наразі вони не розголошуються. Уточнив, що в різних містах. "Всі ці 4 місця готові до прийому громадян, в тому числі іноземців", - додав він.

Заступник міністра пояснив, що окремо везтимуть членів екіпажу та осіб, які супроводжують, окремо — українців і іноземців.

Крім цього, він повідомив, що біля кожного з обраних місць обсервації є інфекційні лікарні, забезпечені всім необхідним. За його словами, лікарі та медсестра, які перебуватимуть на борту літака, також будуть потім в обсервації.

У свою чергу, держсекретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць уточнив, що на посадку з'явилися всі 48 громадян України, які виявили бажання до евакуації та були внесені в списки, а також 29 іноземців (8 громадян Аргентини, 5 — Домініканської республіки, 5 — Еквадору, 4 - Сальвадору, 2 — Казахстану , 2 — Коста-Рики, один - Ізраїлю, один - Чорногорії, один - Панами). Він також сказав, що завершується проходження третього санітарного кордону цими громадянами.

Представник Держслужби з надзвичайних ситуацій проінформував, що прибуття літака до України очікується орієнтовно о 8-й ранку 20 лютого, ДСНС здійснюватиме "заходи з транспортування евакуйованих з аеропорту прибуття до місця обсервації". Передбачено 5 автобусів і 5 водіїв.

Що відомо

  • Громадян України та іноземців, яких заберуть із Китаю українським літаком, на період обсервації (14-денного карантину) розмістять в одному закладі, а також забезпечать охороною поліції та Національної гвардії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо окремі політики будуть підбурювати людей перекривати дороги через евакуацію з Китаю громадян України, то він привезе їх всіх до них додому.
  • У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що евакуйованих охоронятимуть поліцейські та військовослужбовці Нацгвардії.
  • 18 лютого близько 300 людей зібралися в Микулинцях Теребовлянського району на протест проти ввезення 98 евакуйованих з Китаю людей.
  • У Винниках, що поблизу Львова, 19 лютого люди перекрили в'їзд до місцевого госпіталю та почали звозити до воріт медичного закладу шини.
  • 19 лютого Тернопільська обласна рада відмовилася дозволити аеропорту міста прийняти літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями. Медичні заклади Тернополя також не готові прийняти пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.
  • Водночас голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций повідомив, що затвердив ряд додаткових заходів для недопущення проникнення вірусу у регіон, з медиками узгоджено план дій на випадок прибуття до області пацієнтів з ознаками хвороби. За його словами, додатковою госпітальною базою може стати лікарня Ізмаїлу.