До ЧАЕС пустили перший тестовий поїзд. Залізницею возитимуть відпрацьоване ядерне паливо

Доповнено
Енергоатом

"Укрзалізниця" завершила підготовку залізничних колій між станціями "Вільча" та "Янів" до Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) і пустила перший тестовий поїзд. Шляхом планують перевозити до сховища відпрацьоване ядерне паливо українських електростанцій.

Про це 29 липня повідомила пресслужба компанії.

"Залізничні колії у зоні відчуження ЧАЕС готові до перевезення відпрацьованого ядерного палива. Реконструйованою залізничниками в рекордні строки ділянкою проїхав перший тестовий поїзд", — йдеться у повідомленні.

Як зазначив в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик під час візиту в зону відчуження, реконструкція ділянки між станціями "Вільча" та "Янів", що з’єднує зону відчуження ЧАЕС з основною залізничною мережею було виконано "в рекордні строки".

"Сьогодні ми перевірили готовність колій до перевезень та пропустили ділянкою перший тестовий поїзд. Усі випробовування пройшли успішно і колії в зону відчуження ЧАЕС повністю готові до експлуатації. Чекаємо на перший поїзд з відпрацьованим ядерним паливом", — зазначив посадовець.

Читайте також: "Мінування" ЧАЕС: правоохоронці не знайшли вибухівку

В УЗ зазначили, що реконструйованою ділянкою перевозитимуть до централізованого сховища в зоні відчуження ЧАЕС відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій: Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської.

Компанія зазначає, що раніше під час робіт замінили та реконструювали 24,56 км колій, ще середнім ремонтом оновлено 4,3 км колій.

"Загалом у роботах було задіяно 95 залізничників філії "Центр з будівництва та ремонту колії" АТ "Укрзалізниця" та необхідна колійна техніка. Усі роботи на ділянці виконувалися відповідно до правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення", — зауважили в "Укрзалізниці".

Скріншот: Суспільне

Сховище ядерних відходів

Як повідомив т.в.о. президента "Енергоатома" Петро Котін під час поїздки до Чорнобильської зони 29 липня, Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) практично готове до введення в експлуатацію — передає "Укрінформ". НАЕК "Енергоатом" розраховує поетапно вводити його у серпні.

"Підготовчі випробування зараз ідуть і практично сховище зараз готове для того, щоб поетапно вводитися в експлуатацію, коли буде отримана вся необхідна документація", — сказав Котін.

За його словами, зараз випробовується кранове обладнання, випробувані відокремлено всі системи, які поетапно вводяться в експлуатацію: "Фактично, 19-20 серпня ми очікуємо, що все уже буде повністю готове, все буде випробуване, щоб можна було уже везти сюди контейнер".

Посадовець запевнив, що робота ЦСВЯП та перевезення контейнерів з відходами до нього не несе екологічних ризиків. Котін нагадав, що аналогічне сховище уже працює біля Запорізької АЕС.

Що відомо

  • 14 липня АТ "Укрзалізниця" завершила реконструкцію залізничної колії у зону відчуження Чорнобильської атомної електростанції, якою доправлятимуть на зберігання відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських атомних електростанцій.
  • 3 лютого Кабмін розпорядженням №91-р передав залізничну колію "Вільча — Янів" (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК "Енергоатом".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!