Понад тисячу років тому Володимир Великий став християнином та охрестив усю Київську Русь. Більшість істориків вважають, що це відбулось у 988 році на річці Почайна, притоці Дніпра. На це вказує і "Повість временних літ". Річницю відзначають 28 липня, адже саме в цей день церква вшановує пам’ять князя Володимира.
Володимир Великий прийняв християнство та охрестив населення Києва у 988 році. Згодом відбулося хрещення на решті території Русі.
На вибір християнства східного обряду вплинула одна з найпотужніших держав Європи того часу – Візантія. Володимир захопив візантійське місто Херсонес в Криму та вимагав шлюбу з дочкою імператора Анною та допомоги у хрещенні Русі.
Володимира охрестили під ім'ям Василь. Хрещення Киян відбулося у річці Почайна, в районі сучасної Поштової площі. Ідолів з центрального язичницького капища зруйнували, а в Києві побудували кам'яну Десятинну церкву.
Володимир запровадив практику церковних пожертв та створив церковний суд. Хрещення сприяло поширенню в країні візантійської культури та писемності.
Що відомо
- Православна церква України вирішила скасувати цьогорічну ходу до Дня Хрещення Русі-України через пандемію.
- У 2020 році Православна церква України і Українська православна церква Московського патріархату відмовилися від проведення хресної ходи на честь 1032-ї річниці Хрещення Русі через пандемію коронавірусу і затвердили низку інших заходів до свята.
- Так, 27 липня була молебень, а 28 липня у Києво-Печерській лаврі — святкова літургія.
- В Україні День хрещення Київської Русі відзначають 28 липня. Також у цей день вшановують пам’ять князя Володимира — хрестителя Русі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!